2018 03 Paulius sidabras MediumVisai neseniai pasibaigęs ir mus visus sužavėjęs abiturientų šimtadienis neliko paskutinis išeinančiųjų skambus akordas. Kovo 8-10 d. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje vyko respublikinės Lietuvos moksleivių 51-osios biologijos olimpiados baigiamasis turas. Mūsų gimnazijai olimpiadoje po labai atkaklios atrankos (gimnazijos ir miesto turų) atstovavo abiturientas Paulius Valiukevičius. Tai ne pirma Pauliaus respublikinė olimpiada. Praėjusių metų olimpiadoje Paulius Lietuvoje buvo ketvirtas ir labai nustebino komisiją, nes į geriausiųjų olimpą pateko pirmą kartą dalyvaudamas tokiame renginyje. Tad  visi vylėmės sėkmingo jo pasirodymo šiais metais. Džiaugiamės, kad Paulius pasirodė puikiai – gimnazijai pirmą kartą jos istorijoje parvežė gamtos mokslų olimpiados sidabro medalį! Analizuodami olimpiados užduotis pastebėjome, kad mūsų gimnazistas puikiai pasirodė atlikdamas praktines užduotis. Paulius mano, kad jo praktinių darbų įgūdžiai formavosi mūsų biotechnologijų laboratorijoje padedant mokytojai metodininkei Elenai Juotkienei. Dabar jį biologijos mokanti mokytoja eksperte Rita Kareckiene padėjo gerus sisteminius pagrindus bendrosios biologijos žinių bagažui. Prie mūsų mokytojų komandos prisijungus LSMU Medicinos fakulteto studentui ir Anatomijos instituto darbuotojui Pauliui Alaburdai (jis yra buvęs ne tik respublikinės, bet ir tarptautinės moksleivių biologų olimpiados laimėtojas) gimnazistų pasiruošimas biologijos olimpiadoms pasiekė naują kokybės lygį. P. Alaburdos olimpiadose įgyta patirtis, universitete praplėstos žinios, naujausios literatūros studijos, kartu su moksleiviais atliekami praktikos darbai jau ne vienerius metus prisideda prie gimnazistų pasiekimų olimpiadose. Tai įrodo ir Pauliaus iškovotas sidabro medalis.

Dabar Pauliaus Valiukevičiaus laukia naujas iššūkis: jau kovo pabaigoje Vilniaus universitete 12 geriausių jaunųjų biologų dalyvaus stovyklose ir ruošis Lietuvai atstovauti pasaulinėje biologijos olimpiadoje, kuri liepos mėn. vyks Irane. Linkime Pauliui sėkmės! Galime pasidžiaugti ir tuo, kad jau šiandien Paulius padėjo pagrindą sėkmingam gimnazijos baigimui ir būsimųjų studijų LSMU pasirinkimui – jis turi papildomai 1 balą prie konkursinio stojamojo balo!

Ir tai ne vienintelis mūsų čempiono pasiekimas. Pauliui puikiai sekasi chemija.  Jau kitą savaitę kartu su abituriente Gintare Lukoševičiūte jie gimnazijai atstovaus respublikinėje chemijos olimpiadoje (tai jau trečioji Pauliaus respublikinė chemijos olimpiada). Be to, jau puikiai išlaikytas tarptautinis anglų kalbos egzaminas. Visi dar prisimename, kad Paulius praėjusiais metais buvo nominuotas gimnazijos „Metų garbės“ titulu, o kartu su klasės draugu Pauliumi Ūseliu dar pasižymėjo kaip jaunieji verslininkai  – jau ne vienerius metus sėkmingai vasarą augina braškes.

Aišku, sveikinimų ir džiaugsmo buvo daug: mokytojams, gimnazistams, Pauliaus tėvams. O santūrumu išsiskiriantis abiturientas  nuo užgriūvančios sveikinimų lavinos gynėsi kukliu pastebėjimu: „Gal jau man dėmesio per daug?“

Taip ir norisi atsakyti: „Tikrai ne per daug. Tu savo atkaliu darbu to nusipelnei ir mes visi džiaugiamės!“