Kovo 8-10 d. Lietuvos moksleivių 51-ojoje biologijos olimpiadoje, vykusioje Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje, Paulius Valiukevičius buvo apdovanotas sidabro medaliu dvyliktų klasių grupėje. Kovo 22-24 d. Paulius kartu su Gintare Lukoševičiūte, taip pat IV g. klasės mokine, Vilniuje Karaliaus Mindaugo mokykloje atliko 56-osios chemijos respublikinės olimpiados praktinę užduotį ir sprendė teorinius uždavinius. Tam, kad patektų į respublikinį turą ir galėtų atstovauti LSMU gimnazijai, abiturientai turėjo pasiekti aukštą  rezultatą Kaune, kuris garsėja savo moksleivių pasiekimais ne tik respublikinėse, bet ir pasaulinėse chemijos olimpiadose. Šiais metais į respublikinę Lietuvos moksleivių chemijos olimpiadą buvo pakviestas 31 Kauno miesto moksleivis, o tai sudaro trečdalį dalyvių iš visos Lietuvos. Tokioje stiprioje konkurencijoje Kauno mieste ir Paulius, ir Gintarė  užėmė antrąsias vietas dvyliktų klasių grupėje. Respublikinėje olimpiadoje mokiniai  turėjo pademonstruoti per penkerius metus įgytas chemijos dalyko žinias tiek praktikos, tiek teorijos srityse. Tik patys geriausieji moksleiviai patenka į Baltijos šalių chemijos olimpiadą, kurioje varžomasi dėl keturių kelialapių į 50-ąją pasaulinę chemijos olimpiadą, kuri šiais metais pirmą kartą vyks dviejuose miestuose: Bratislavoje ir Prahoje. Užduotys buvo tikrai sudėtingos, labai nutolusios nuo mokyklinio kurso, reikalaujančios tiek žinių, tiek  logikos (dabar mes supratome, kokį didelį darbą atliko chemijos mokytojas V. Jaruševičius, kad mes pasiektume tokių rezultatų).  Džiugu, kad šiais metais Paulius buvo apdovanotas pagyrimo raštu už iškovotą prizinę 4 vietą, o Gintarė, kuriai ši olimpiada buvo pirmoji, pateko į geriausiai išsprendusių užduotis dvyliktokų penkioliktuką.

Išties olimpiados žavi  ne tik  tuo, kad turime progą pabūti kartu su bendraminčiais, pasiginčyti dėl uždavinių sprendimų, bet ir galimybėmis išplėsti pažinčių ratą, įsigyti naujų draugų ir siekti dar aukštesnių rezultatų.

Gintarė Lukoševičiūtė