Balandžio 20 d. Švedijos Karalystės ambasadoje Vilniuje susirinko kūrybinių rašinių konkurso #GlobalGoals geriausių darbų autoriai. Rašiniuose, rašytuose anglų kalba, Lietuvos mokiniai pateikė savo sprendimus septyniolikai globalių problemų. Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga Švedijos ambasada lietuviams padovanojo prasmingą dovaną – knygą „Globalūs tikslai Lietuvos ateičiai“ (#GlobalGoals for the Future of Lithuania). Į šią knygą įtraukti geriausi konkurso darbai, iš viso 31 rašinys. Džiaugiamės, kad knygoje skaitytojai ras ir mūsų gimnazijos vienuoliktokės Austėjos Jociūtės mintis apie stiprią bendruomenę, nes jos rašinys – vienas iš geriausių.
Pasakoja Austėja: „Atvykus į ambasadą, mus pasitiko pati ambasadorė, buvo pakviesti ir rašinių vertintojai, tarp kurių buvo Lietuvos švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė bei Austėja Lansbergienė. Visi atrinktų rašinių autoriai turėjo pasirašyti 20 knygų, iš kurių kelios bus įteiktos Švedijos princesei. Aš prizinės vietos neužėmiau, tačiau mano rašinys yra #GlobalGoals for the Future of Lithuania knygoje, kurią parvešiu į mokyklą.
Iš tiesų, ši diena man labai patiko, susipažinau su daugeliu globaliomis problemomis besidominčių jaunuolių, kartu vykome į Valstybės pažinimo centrą, lankėmės specialiai šimtmečiui sukurtoje parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“.
Be abejo, buvo įdomu susipažinti ir akis į akį pabendrauti su švietimo ministre Jurgita Petrauskiene. Mes kalbėjomės apie ateityje kisiančią brandos darbo reikšmę stojimo į aukštąsias mokyklas vertinime, tarpinius metus po mokyklos baigimo prieš stojant į universitetą ir jų kylantį populiarumą, namų darbų reikšmę ir kaip jie turėtų kisti (namų darbai, pasak ministrės, turėtų būti ilgalaikiai, tokie kaip projektiniai darbai, skirti per ilgesnį laikotarpį daugiau įsigilinti į mokomojo dalyko temą). Dar vienas labai malonus pastebėjimas – visi pateikti užkandžiai ambasadoje buvo veganiški ir tausojantys aplinką (veganiškas mėsainis, vaisių kokteiliai). Štai tokie mano šios dienos įspūdžiai.“