Balandžio 16 d. rytą LSMU Veterinarijos akademijoje suskambo pirmųjų besirenkančių į grandiozinę frankofoniškų teatrų šventę „Festival des Festivals“ džiaugsmingi šūksniai ir, nors festivalis oficialiai dar net nebuvo prasidėjęs, bet jau galėjome pasakyti, jog šis tarptautinis renginys mums bus ne vien didžiulis iššūkis, bet ir tikra šventė!

Atidarymo švente, kurią režisavo aktorius, režisierius Tomas Erbrėderis ir kurioje pasirodė ne tik VDU jaunieji aktoriai, bet ir mūsų gimnazijos mokiniai Patrikas ir Aurimas bei prancūzų kalbos mokytoja Aistė, pradėjome frankofoniškų teatrų savaitę, kuri į Lietuvą, į LSMU gimnaziją, sukvietė net 11 skirtingų šalių frankofoniškų teatrų trupių. Jau XXIII kartą pasaulyje ir pirmą kartą Lietuvoje vykęs festivalis „Festival des Festivals“ dalyvius pasitiko kultūrine, pažintine ir, žinoma, pramogine programa. Iš Prancūzijos, Bulgarijos, Kanados, Serbijos, Rumunijos, Čekijos, Italijos, Ispanijos, Rusijos, Vengrijos atvykusios teatrų trupės bei, žinoma, LSMU gimnazijai ir Lietuvai atstovavusi trupė kiekvieną dieną mums dovanojo savo pastatytus spektaklius. Scenoje išvydome ne vien klasikų kūriniais paremtus vaidinimus, bet ir šių laikų problemas atskleidžiančius spektaklius ar mokinių, kurie išgyvena savo asmenines dramas, vaikystės prisiminimus. Ir nors frankofoniškas teatras ir vaidinimai buvo ašis, kuri mus visus subūrė vienoje vietoje – vien tuo neapsiribojome. Kiekvieną dieną vykusių ateljė (kūrybinių dirbtuvių) metu iš skirtingų šalių suburtos mokinių grupės ruošė dar po vieną pasirodymą: dirbo su popieriumi, fotografija, tobulino kūno judesius, mokėsi, kaip perteikti emocijas naudojant vizualinį meną, grojo afrikietiškais būgnais, repetavo gatvės šokių žingsnius. Visos šios pamokos galiausiai tapo nerealiais pasirodymais, kuriuos išvydome paskutinę festivalio dieną. Kūrybines dirbtuves vedė menininkai, aktoriai, fotografai iš Prancūzijos, Italijos, Rumunijos bei Lietuvos. Ir tai tikrai ne viskas, ką pasiūlėme savo svečiams - nacionalinį vakarą, kuriame bandėme pažinti šalis ir jų atstovus, atvykusius į Lietuvą, šokių dirbtuves, kuriose Europos hip-hop‘o čempiono Kęstučio Baranausko pagalba Veterinarijos akademijos sporto salėje bendram šokiui susivienijo daugiau nei 200 žmonių. Tiesa, buvo smagu matyti, jog šokių žingsneliai tą patį vakarą nebuvo užmiršti ir vos nuskambėjus fleshmob‘o dainai – suburdavo vėl visus iš naujo.

Na, o kaipgi Lietuva be krepšinio ir futbolo! Šokių dirbtuves užbaigėme netradiciškai – metimo į krepšį rungtimi. Jau kitą dieną LSMU gimnazijos III g. klasių mokiniai rungtyniavo prieš jungtinę bulgarų, serbų ir prancūzų futbolo komandą.

Trečią festivalio vakarą „Festival des Festivals“ scenoje pasirodė ir profesionalaus frankofoniško teatro trupės „Komsa“ aktoriai.

Ketvirtadienio rytą susitikome paskutinėse festivalio dalyse: pamatėme net 3 nuostabius skirtingų trupių vaidinimus. Atrodo, kad ką tik skelbėme festivalio atidarymą, o jau pradėjome ruoštis uždarymui, kurio metu galėjome ne tik pasidžiaugti jaunimo kūrybiškumu ir scenine estetika, bet ir turėjome progą padėkoti visiems ne vien už jų dalyvavimą, bet ir už tai, jog nusprendė pažinti mūsų šalį – Lietuvą. Gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys kiekvienai trupei įteikė simbolišką dovaną – Lietuvos trispalvę – linkėdamas prisiminti festivalį, LSMU gimnaziją bei mūsų mažą, bet gražią šalį ir jos svetingus žmones.

Taigi, jei bandytume jums papasakoti apie visas festivalio metu vykusias visas veiklas, tikriausiai reiktų dar kelių straipsnių, todėl apibendrindami galime pasakyti tik tiek, jog savaitė, kuriai ruošėmės tikrai ilgai, tiesiog praskriejo. Visą pasiruošimą atpirko nesuvaidintos emocijos. Gražūs žodžiai, padėkos skambėjo visiems festivalio dalyviams ir organizatoriams.

Dar kartą dėkojame visiems, kurie tapo šios šventės dalimi, visiems, kurie prisidėjo prie įvairių veiklų organizavimo ir įgyvendinimo. Nuoširdus AČIŪ skrieja ir tiems, kurie tapo šio renginio rėmėjais: Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijai, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui, Prancūzijos institutui Lietuvoje, Kauno miesto savivaldybei, Kauno rajono savivaldybei, Lietuvos sveikatos mokslų universitetui, dienraščiui „Kauno diena“, Druskininkų „Rasa“ ir mūsų kavos draugui „Caffeine“. 11 frankofoniškų trupių narių ir visų prisidėjusių dėka „Festival des Festivals“ galime drąsiai pavadinti 2018 m. LSMU gimnazijos (ir net, manome, Lietuvos moksleivijos) renginiu numeris Vienas!

P.S. Estafetę perduodame kitai šaliai, kuri buvo išrinkta savaitgalį prieš festivalį vykusios organizacijos „ArtDraLa“ visuotinėje asamblėjoje. Nuoširdūs linkėjimai skrieja į Egiptą, kuriame kitais metais vyks jau XXIV „Festival des Festivals“ festivalis!

   

Premiers Rideaux  

   
   

Nuorodos  

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
© LSMU gimnazija, 2013