Ig. B klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja pradėjo vasarą linksmai bei turiningai – birželio 1 dieną apsilankė Vytauto Andziulio ir Juozo Bacevičiaus įkurtoje pogrindinėje spaustuvėje „ab“.  Tai unikali pogrindinė spaustuvė, kuri buvo įrengta slėptuvėje po Andziulių namu kolektyviniuose soduose Kauno rajono Salių kaime. Tai vienintelė tokio tipo slėptuvė Lietuvoje, kurios per visą jos gyvavimo laikotarpį neaptiko sovietų saugumas. Dabar spaustuvėje gali apsilankyti visi norintys. Verta paminėti, jog ji nematoma plika akimi. Visų pirma, reikia patekti  į šiltnamį, kuriame pasukus žemėje paslėptą rankeną bei patraukus stumdomą baseinėlį su vandeniu, siaurutėle anga galima patekti į pogrindžio spaustuvę.

Ten mūsų laukė V. Andziulio žmona Birutė, kuri maloniai visus sutiko bei vedė ekskursiją. Pirmąją vasaros dienos popietę praleidome smagiai – sužinojome įdomių dalykų: 1981–1990 m. spaustuvė leido antisovietinę religinę, politinę, istorinę ir grožinę literatūrą, buvo leidžiami Juozo Urbšio prisiminimai, Adolfo Damušio studija apie sovietinį genocidą, poetų Juozo Gražulio, Roberto Grigo (Rasūno), Kęstučio Genio kūryba, kiti leidiniai. Sovietinės okupacijos metais išspausdinti ir išplatinti 23 pavadinimų draudžiami patriotinio ir religinio turinio leidiniai, kurių bendras tiražas – 138 000 egzempliorių. 2008 m. pogrindžio spaustuvė „ab" įtraukta į tarptautinį istoriškai vertingų šaltojo karo įrenginių ir vietovių sąrašą. Žinoma, ir labai smagiai praleidome laiką su klasės draugais.

Ig. B kl. Martyna Bacevičiūtė