Kai gimnaziją palieka abiturientai, vis pagalvoji, o kas dabar, ar bus, kas pakeis mūsų mylimus ir gabius dvyliktokus? Kas pakeis Gustės balsą, ar turėsim dainuojančių vyrukų, kokie buvo dvyliktokai? Nerimas tikrai nepasitvirtino. Aš labai džiaugiuosi vis naujai prie muzikos prisiliečiančiais vaikais, atrandu vis naujų talentų, o jų tiek daug...

Šie metai ypatingi: Gustė Zakšauskaitė išbandė savo jėgas televizijos projekte „Lietuvos balsas“, taip pat labai noriu pasidžiaugti mišriu choru „Ave musica“, kuris šiemet puikiai įvertintas respublikinės vertintojų komisijos, labai džiaugiuosi savo nuostabiu II-III gimnazijos klasių ansambliu, kurie visuose konkursuose užėmė aukščiausius apdovanojimus. Šiemet atradome naujus talentus: solistes Ig. B klasės mokinę Kamilę Biliūtę (renginyje „Garso injekcija-2019“ gavusiai „Metų proveržio“ nominaciją. Jos kūryba džiugino ne vieną klausytoją) ir Ig. C klasės mokinę Ievą Aleknaitę (mus nustebino savo nuostabiu vokalu prancūzų konkurse ir laimėjo II-vietą respublikoje), labai gražus vokalas skleidžiasi ir IIg. A klasės mokinės Gintarės Antanavičiūtės lūpose. Na, o IIg. A moksleivė Elzė Raubytė atsivėrė visu gražumu - jos balsas dieviškas ir, manau, kad dar ne kartą mus džiugins. Vos keletą mėnesių padainavusi, ji jau skina laurus tarptautiniuose konkursuose. O kur dar mūsų nuostabioji dainuojamosios poezijos atstovė Gerda Kalvaitytė (III g. klasė), kuri neturėjo lygių kūrybos konkurse „Mano daina“ bei dainuojamosios poezijos respublikiniame konkurse Vilniuje. Kaip nesidžiaugti, kai uždainuoja vaikinai?! Mūsų Kristupas Morkūnas (IIg. B klasė) puikiai pasirodė Tarptautiniame konkurse „Muzikos talentų lyga“ ir užėmė I-ąją vietą. Na, ir dar viena džiuginanti naujiena: Ieva Raubytė (IIg. A klasė), mūsų nuostabi kūrėja, pripažinta kompozitorė, muzikos olimpiados III-vietos laimėtoja, pakviesta kaip viena iš geriausių respublikos jaunųjų kūrėjų atvykti į Druskininkuose vyksiantį jaunųjų kompozitorių plenerą. Galėčiau vardinti ir vardinti dar daug puikių pasirodymų, bet drįsiu pasakyti tik tai, kad LSMU gimnazijoje turime labai daug talentingų vaikų. Kartais pagalvoju, kad kuriantys, dainuojantys, grojantys vaikai spėja visur, jie puikiai komunikuoja, auga nuostabiais žmonėmis ir gyvenime jiems tikrai seksis, nes jie labai aktyvūs, kūrybingi ir nieko nebijantys. Muzika gyvenime tik padeda ir tikrai netrukdo. Muzikuokite, vaikai!

Muzikos mokytoja Giedrė Druskienė