Sausio-13-oji – Laisvės gynėjų diena. Ji paminėta ir mūsų mokykloje. Aštuntą valandą kiekvienos klasės languose sužibo žvakelės – prisijungėme prie pilietiškumo akcijos  „Atmintis gyva, nes liudija“. Sėdėjome tylūs, susikaupę. Netrukus pasigirdo E. Masytės atliekama daina „Laisvė‘‘, skambėjusi 1991-ųjų metų sausį daugelio mūsų tėvų, senelių lūpose ir iki šiandien išlikusi laisvės simboliu. Po jos 9b klasės mokiniai Ieva Apanavičiūtė ir Justas Daujotas skaitė prasmingas eiles apie laisvę, Tėvynę, jos didvyrius, praliejusius savo kraują, kad mes galėtume šiandien būti laisvi ir orūs. Turbūt ne vienas pagalvojome, kad žūti už Tėvynės laisvę, jos žmones gali būti gyvenimo prasmė. Bet tik tada, jei ateities kartos tai įvertins. „Šitą žemę man likimas dovanojo“, – skambėjo Gyčio Paškevičiaus „Mano kraštas“ daina. Taip, Tėvynė – tai mūsų likimas. Todėl Sausio-13-ąją visi privalome būti vieningi, prisiminti tuos, kurie žuvo – niekas negali būti pamiršta ar užmiršta. Klausėmės savo mokytojų žodžių, žiūrėjome dokumentines ištraukas iš kruvinosios nakties įvykių... Noriu tikėti, kad nebuvo tarp mūsų tokių, kuriems tai pasirodė nesvarbu – juk mes esame ir turime būti tie, kurie kurs savo ateitį čia – Lietuvoje.

Laura Matonytė, 9a

DSC 0792 DSC 0800