Lapkričio 17 d. LSMU gimnazijoje vyko Finansinio raštingumo diena. Nuo pat ryto visi 5–8 bei I–IV g. kl. mokiniai dalyvavo teorinėse ir praktinėse veiklose, kurias vedė įvairių sričių verslo atstovai, dėstytojai ir lektoriai.

II–IV g. kl. mokiniams paskaitą vedė LSMU gimnazijos alumnė Guosta Marija Gudynaitė bei Antanas Jablonskis. Svečiai pristatė ekonomikos studijų ir karjeros galimybes.

Mokiniai taip pat dalyvavo susitikime su aukštųjų mokyklų atstovais, kurie papasakojo apie ekonomikos, finansų, marketingo, rinkodaros studijų programas, studijų procesą bei galimybes įgijus aukštojo mokslo diplomą. Susitikime dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto prodekanas marketingui doc. dr. Justinas Kisieliauskas, prodekanas studijoms dr. Mantautas Račkauskas, Vilniaus universiteto prof. dr. Kristina Rudžionienė, Kauno technologijos universiteto prof. dr. Vaidas Gaidelys, dr. Aušrinė Lakštutienė, prof. Rytis Krušinskas bei doc. dr. Jurgita Stravinskienė.

Teorines paskaitas papildė ir įtraukiosios veiklos bei paskaitos. II g. kl. mokiniai dalyvavo paskaitoje apie viešuosius finansus, kurią vedė Kauno technologijos universiteto doc. dr. Eglė Gaulė; III g. kl. mokiniams vyko paskaita apie tai, kodėl reikia mokėti mokesčius, ją vedė Kauno technologijos prof. dr. Vaidas Gaidelys; IV .g kl. mokiniams vyko paskaita apie investicijas, kurią vedė Lietuvos banko vyr. portfelio valdytojas Antanas Mikšys.

Galiausiai gimnazistai dalyvavo atviroje diskusijoje apie sėkmingą verslą. Diskusijoje dalyvavo ir verslą, patirtį bei sėkmės istoriją pristatė UAB „Malsena Plius” vadovas Marius Dužinas, UAB „EWA” vadovas Gediminas Kvietkauskas ir UAB „Metmatus” vadovas Aleksas Kreišmonas.

8 ir I gimnazijos klasių mokiniai klausėsi LJA konsultantės Laimos Girdauskienės ir LSMUG anglų kalbos mokytojos Jūratės Radavičiūtės paskaitos apie tai, kaip sukurti verslo idėją. Gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys mokiniams iškėlė verslo iššūkius, kuriuos jie analizavo komandose, generavo idėjas ir po lektorių bei Veršvų gimnazijos MMB atstovų bei direktoriaus pavaduotojos Renatos Lincevičienės pristatymų, bandė pristatyti savo idėjas per vieną minutę.

Mažieji 5-7 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo svečių iš įvairių įmonių paskaitose bei jų sukurtose veiklose apie mokesčius, skolinimą bei investavimą, pajamų šaltinius, išlaidas, verslo sampratą, karjerą ir išsilavinimą, investavimą, įvairius mokėjimo už prekes ir paslaugas metodus, asmeninį biudžetą, susitiko su verslo įmonių atstovais. Nuoširdžiai dėkojame mokinių tėveliams bei mokytojams Kristinai Barkauskienei, Andriui Butkui, Neringai Viburienei, Aurimui Mazurui, Dariui Karašai, Vaidai Žąsetienei ir Dariui Ramanauskui, Astai Boguslauskienei,, Eglei Dieninytei, Jurgitai Vajauskienei, Linui Žabaliūnui, Vaidui Dungveckiui, Vidui Vaitkui, Doc.dr. Dovilei Balevičienerei, UAB „Vangita” vadovui Rimantui Viburiui, UAB „EWA” vadovui Gediminui Kvietkauskui, MB „M. Veito statybos inžinerijos biuras” vadovui Mindaugui Veitui, UAB „FINDEP” projektų vadovui Andriui Pšemeneckui, MB “EVIDENCE Consulting” verslo valdymo partneriui Aurimui Drūčiui, UAB ARCHIS vadovui Rokui Urbonui, ŽŪB “Nematekas” įmonės vadovei ir direktorei Egidijai Vaicekauskienei, UAB „Nordic Idea” finansų vadovei Andrėjai Špeckienei ir personalo vadovei Irmai Pilkienei.

Dėkojame AB „Baltic Shopping Centers“ (Mega) direktorei Ievai Goštautaitei-Gedutei ir UAB “Box Baltic” įmonės vadovei bei direktorei Giedrei Kairaitienei, pakvietusiems 5a ir 7a klasių moksleivius apsilankyti jų įmonėse.

Pirmoji Finansinio raštingumo diena LSMU gimnazijoje pavyko! Ji buvo turininga, kupina įspūdžių bei pačių netikėčiausių idėjų, kurias belieka sėkmingai įgyvendinti mūsų kasdienybėje.