Lapkričio 24 d. LSMU gimnazijos mokiniams vyko Karjeros ugdymo diena. Tiesa, šiemet kiek kitokia. Mokiniai ne tik susitiko su įvairiausių profesijų atstovais, bet ir dalyvavo praktinėse veiklose apie savęs pažinimą, laiko planavimą, viešąjį kalbėjimą, dalyvavo motyvacinėse paskaitose, vyko į įmones bei organizacijas.

5 kl. mokiniai dalyvavo paskaitoje apie savęs ir asmeninių savybių pažinimą, kurią vedė psichologė-psichoterapeutė Rūta Mikalauskaitė, bei praktiniame užsiėmime „Profesijų karuselė“ apie platų profesijų pasaulį. Taip pat susitiko su šeimos gydytoja Daiva Buikiene, kuri mokiniams papasakojo apie šeimos gydytojo darbo kasdienybę ir iššūkius.

6 kl. mokiniams vyko paskaitos apie mokymosi stilius (paskaitą vedė gimnazijos socialinė pedagogė Edita Kavaliauskienė) bei apie interesus ir gebėjimus. Vėliau dalyvavo susitikime su Kauno policijos mokyklos pareigūnais, kurie ne tik pristatė savo profesiją, bet suteikė galimybę apžiūrėti pareigūnų amuniciją bei atvykusį policijos automobilį. Labiausiai mokinių susidomėjimo sulaukė faktas, kad būtent šis ekipažas yra vienas iš 12 šalyje esančių ekipažų, kuris lydi ir eskortuoja aukščiausius mūsų šalies ir užsienio šalies vadovus bei delegacijas.
7 kl. mokiniai dalyvavo gimnazijos psichologės Junetos Zelmikienės vedamoje paskaitoje apie laiko planavimą bei VDU psichologijos katedros lektorės dr. Jurgos Misiūnienės praktiniame užsiėmime „Į pasimatymą su savimi“. Apie teisininko profesiją mokiniai diskutavo su „Magnusson Lietuva“ partneriu, advokatu Mariumi Endzinu.
8 kl. mokiniai susitiko su veidoskaitos trenere Ugne Geniene ir mokėsi suprasti, ką byloja kiekvieno žmogaus veidas, o vėliau dalyvavo viešojo kalbėjimo dėstytojos Agnės Blažienės paskaitoje „Kaip pasiruošti viešajam kalbėjimui?“ Po paskaitų susitiko su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariais, kurie įtaigiai pristatė kario profesiją, misiją, netgi pademonstravo karinę ekipuotę.
Po paskaitų ir susitikimų su profesijų atstovais 5–6 kl. mokiniams vyko susitikimas su Kauno zoologijos sodo edukatore Violeta Lazarevičienė, o 7–8 kl. mokiniams – motyvacinė verslininko, įmonės AB „East West Agro“ vadovo Gedimino Kvietkausko paskaita. Verslininkas su mokiniais pasidalino savo karjeros istorija, paskatino mokinius siekti savo tikslų.
Gimnazistai – I–IV g. kl. mokiniai – taip pat dalyvavo paskaitose. I–II g. kl. mokiniai susitiko su personalo specialistėmis Inga Berteškiene ir Egle Klepackiene, kurios pasidalino žiniomis apie pasiruošimą darbo pokalbiui, gyvenimo aprašymo kūrimą. Vėliau dalyvavo motyvacinėse paskaitose, kurias vedė alumnai Karolis Pampikas ir Kristė Skaudaitė.
III–IV g. kl. mokiniai taip pat dalyvavo paskaitoje apie pasiruošimą darbo pokalbiui, darbo rinkos tendencijas, kurią vedė personalo atrankos kompanijos „Alliance for Recruitment“ personalo atrankos konsultantė Kristina Kazlauskaitė.
Po paskaitų visi gimnazistai išvyko į įmones, organizacijas, kuriose susitiko su darbuotojais, aplankė įmonių erdves, stebėjo darbą. Ačiū LSMU Kauno ligoninės direktorei medicinai prof. dr. Dianai Žaliaduonytei, T. Andziulio odontologijos klinikos vadovui Tomui Andziuliui, prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ valdančios įmonės „Baltic RED“ rinkodaros vadovui Laimiui Binderiui, Kauno apygardos teismo pirmininkui Mariui Bartninkui, KTU Elektros ir elektronikos fakulteto administravimo vadovui doc. dr. Mindaugui Žiliui, Kauno dramos teatro vadovui Egidijui Stancikui ir aktoriui Tomui Erbrėderiui, UAB „SneakyBox“ vadovui Liudui Ubarevičiui, UAB „YIT Lietuva“ generaliniam direktoriui Kęstučiui Vanagui už suteiktą galimybę gimnazijos mokiniams sudalyvauti jų suorganizuotose veiklose.
Dėkojame visiems lektoriams, įmonių atstovams už puikų renginį ir neįkainojamą patirtį!

Karjeros ugdymo specialistė
Svetlana Šukienė