Balandžio 24 dieną į LSMU gimnaziją atvyko su sveikatos ugdymu susiję įvairių sričių specialistai ir savo srities profesionalai – ekspertai. Todėl drąsiai galime teigti, kad aštuntus metus iš eilės organizuojamas „Sveikatos ugdymo dienos“ renginys užaugo! Kviestiniai lektoriai susitikimui su mokiniais rengėsi ne tik kruopščiai, bet ir kūrybiškai.

Sveikatos ugdymo dieną su vyresnių klasių mokiniais pradėjo žymus lenktynininkas Benediktas Vanagas, jis dalinosi asmenine patirtimi ir asmenybės augimo galimybėmis.

LSMU VSF prof. dr. Kąstytis Šmigelskas kalbėjo apie priklausomybę socialiniams tinklams. Dr. Jolita Jonynienė - apie tarpasmeninius santykius.

Dr. Tomas Vaičiūnas pristatė pranešimą apie sveikos gyvensenos (ypač mitybos) įtaką sveikatai . Tuo tarpu Dr. Gediminas Tankevičius pasakojo mokiniams apie fizinio aktyvumo naudą žmogaus savijautai ir sveikatai.

Lytiškumo temomis paskaitas skaitė LSMU Kauno klinikų akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojos rezidentės Urtė Vanagė ir Atėnė Simanauskaitė, lytiškumo ugdymo ekspertė Akvilė Giniota, „Žemiau bambos“ lektorė Viltė Vaitkienė, „Įvairovės ir edukacijos namų“ lektorės Gabrielė Bartkutė ir Rusnė Kirtiklytė.

Vaikų linijos savanoriai penktų klasių mokiniams pristatė savo organizacijos veiklą, jauniausius gimnazijos mokinius džiugino ir LSMU Kinologijos mokslinio ir edukacinio ugdymo lektorė Ugnė Nedzinskaitė su savo augintiniu. Ji vedė praktinius užsiėmimus apie kaniterapijos naudą emocinei sveikatai.

Lektorė Ugnė Kareckienė iš “Bičių lobiai” atvyko į gimnaziją nešina bičių aviliu ir edukacijos metu mokiniams pasakojo apie medų, jo gerąsias savybes ir naudą sveikatai.

Gydytojas psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas su vyresnių klasių mokiniais dalinosi informacija apie stresą, nerimą ir sėkmę, norint nugalėti mokykloje egzistuojančius iššūkius. Psichologas Oleg Mackevič su mokiniais diskutavo apie azartinių lošimų žalą asmeniui ir jo socialinei aplinkai.

Prof. doc. dr. Dalia Sekmokienė ir lektorė Ieva Kuodienė kalbėjo apie visaverčio ir sveiko maisto pasirinkimą, jo teigiamą įtaką bendrai paauglių savijautai, emocinei sveikatai, jų mokymosi rezultatams.

Iš Lietuvos Sporto universiteto atvykę Mobiliosios sporto mokslo laboratorijos mokslininkai, vykdė įvairius fizinio pajėgumo ir kūno kompozicijos testus ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

Lektoriai liko sužavėti UAB “Potato bistro” paruoštomis skaniomis ir sveikomis vaišėmis - žaliaisiais kokteiliais, desertais.
Taip pat LSMU gimnazijoje buvo vykdoma kraujo donorystės akcija, kurioje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė - vyresnieji mokiniai, mokytojai ir mokinių tėvai bei lektoriai.

Po paskaitų ir diskusijų su lektoriais dalis mokinių išvyko į aktyvias veiklas: Kauno Žalgirio futbolo akademiją, batutų parką „Jump space“, smagiai leido laiką žaisdami boulingą muziejų erdvėse.

Sveikatos ugdymo diena buvo labai įdomi ir prasminga, suteikianti daug naudingų žinių įvairiomis sveikatos ugdymo temomis.

LSMU gimnazijos kolektyvas dėkoja visiems lektoriams, radusiems laiko savo įtemptoje dienotvarkėje ir pasidalinusiems savo žiniomis su mokiniais ir mokytojais.

Iki susitikimo kitais metais!