Vasario 21 dieną 10b klasės mokiniai  mokykloje dirbo su profesionalia laboratorijų įranga. Tokią puikią galimybę mokiniams suteikė biotechnologijų mokytoja Rita Kareckienė pakvietusi į mokyklą „Mobiliąją bioklasę“. „Mobilioji bioklasė“ – tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina moksleivius su naujaisiais gyvybės mokslų laimėjimais.

Šį kartą dešimtokai gilinosi į turbūt vieną gyvybei svarbiausių molekulių – DNR.  Jie išklausė nepaprastai įdomią paskaitą, galėjo  nenaudodami jokių vaizdo didinimo prietaisų pamatyti DNR mėgintuvėlyje savo akimis. Pasitelkę molekulinės biologijos metodus ištyrė, ar duotame DNR buvo konkretus ieškomas genas. Moksleiviai turėjo galimybę pasijausti tikrais laborantais – juk atlikdami  eksperimentus naudojosi tikrais laboratoriniais prietaisais. Taip pat buvo įdomu pasikalbėti su genetiką ir molekulinę biologiją studijuojančiais studentais bei Thermo Fisher scientific darbuotojais. Visi dešimtokai, dalyvavę programoje, yra nepaprastai patenkinti.

„Esame labai dėkingi mylimai mokytojai Ritai Kareckienei už suteiktą galimybę dalyvauti „Mobiliosios bioklasės“ rengiamoje programoje,“ – džiaugiasi 10b klasės moksleiviai.

Beata Mongird, Martyna Mingaudaitė 10b