Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2014-04-Suomija is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Tikriausiai kiekvienas svajojame bent trumpam pailsėti nuo mokslų ar pasprukti iš kasdieninės rutinos, ištrūkti iš namų, pakeliauti, pasimėgauti gamta,pasigrožėti žymių pastatų didingumu. Tokią nuostabią galimybę mums suteikė mokykla, kuri aštuntokams leido ne tik linksmai praleisti laiką, bet ir  mokslą paversti smagiu, intriguojančiu ir įdomiu.
Taigi kovo 27 dieną patraukėme Suomijos mokslo ir žinių centro „Heureka“ link. Nešini lagaminais, kuprinėmis šalia mokyklos rinkosi 8 klasių mokiniai. Juos į šią kelionę lydėjo aštuntų klasių auklėtojos: Kristina Gimpelson, Elena Juotkienė, Jurgita Valentukonienė bei anglų kalbos mokytoja Jūratė Zybartienė.  Visi tik ir tegalvojo apie laukiančią kelionę. O kelionėje mes tikrai nenuobodžiavome. Autobuse gidė mums papasakojo įdomių istorijų ir faktų apie Lietuvos miestus ir miestelius , kuriuos pravažiavome važiuodami link Latvijos pasienio, taip pat uždavė klausimų, kurie patikrino mūsų atidumą. Šiek tiek pramankštinę smegenis, mes atvykome į Duntės dvarą Latvijoje. Ten aplankėme Miunhauzeno muziejų.  Muziejaus gidė mums pasakojo daug neįprastų barono idėjų, kurios vėliau virto realybe. Pavyzdžiui, gidė pasakojo: „Jis sakė, kad ant patrankos sviedinio skriejo, o štai dabar mes turime lėktuvus, kuriais skriejame padangėje“. Antrame muziejaus aukšte pamatėme vienintelę Latvijoje žymių žmonių vaškinių skulptūrų kolekciją.
Netrukus atvykome į Taliną. Apėjome visą senamiestį, pamatėme daug garsių pastatų. Naktį praleidę viešbutyje, papusryčiavę, autobusu nuvykome prie kelto. Keltas išties buvo didžiulis ir labai gražus. Su juo  kėlėmės į mūsų kelionės tikslą: mokslo ir žinių centrą „Heureką“ Helsinkyje. Čia mūsų grupė dalyvavo mokslinėje-pramoginėje programoje „Joy of air“, žiūrėjome filmą planetariume, turėjome edukacinę pamoką „Will it dissolve?“ laboratorijoje. Centre  galėjome patys atlikti daug bandymų, pamatyti neįtikėtinų eksperimentų su oru ir vandeniu, netgi ant lyno važiuoti su dviračiu ir su keturiais skridiniais pakelti mašiną! Tai buvo išties nuostabi pažintis su mokslu. Vakare turėjome apžvalginę ekskursiją po Helsinkio senamiestį, po kurios laukė persikėlimas keltu iš Helsinkio į Taliną ir kelionė autobusu namo. Grįždami į Lietuvą mes plepėjome apie intriguojančią ir nepaprastą kelionę. Visi dalinosi savo įspūdžiais. Štai kelios mokinių mintys:
„Man labiausiai patiko lankyti miestus. Tiek Talinas, tiek Helsinkis turi nuostabius senamiesčius. Pamačiau daug įspūdingos architektūros pavyzdžių, gražių panoramų,“- Emilija.
„Ši kelionė į Suomiją man labai patiko. Pirmą kartą teko plaukti keltu. Suomijoje aplankėme mokslo centrą „Heureka“. Jis mane labai sužavėjo ir paliko gerą įspūdį. Džiaugiuosi, kad važiavau į šią kelionę“,- Saulė.
„Man labai patiko Duntės daras, o ypač  patiko Suomijoje „Heureka“ parodoje. Visi eksperimentai buvo labai įdomūs,  ypač pamokos apie orą ir kai gaminome įvairių spalvų bei sluoksnių mėginius. Labai patiko!“-Milda.
„Ekskursija patiko, buvo įdomu tiek Taline, tiek Suomijoje. Įvertinu 9,5 balo “,-Laura.
8 klasės mokiniai nuoširdžiai dėkoja už  šią kelionę.

Gintarė Lukoševičiūtė, 8c

{gallery}Naujienos/2014-04-Suomija{/gallery}