Vos tik pradėjęs kalbėti gerb. G. Steponavičius sudomino mokinius ir jie sukluso. Paskaita turėjo būti apie pilietiškumą, tačiau visų nuostabai politikas pradėjo kalbėti apie tarp jaunimo  itin populiarų tinklalapį „Facebook“. Salėje turbūt nebuvo nė vieno vaiko, kuris šiuo tinklalapiu nesinaudotų. „Facebook'as“ – tai vieta, kur žmonės gali dalintis savo mintimis, bendrauti vieni su kitais, diskutuoti, reikšti savo požiūrį ir nuomonę, pvz., per Vasario šešioliktąją pasidalinti Lietuvos Trispalvės nuotrauka, įvairiais samprotavimais. Net ir „Facebook'as“ gali skatinti nebūti abejingiems valstybės ir pasaulio įvykiams. Nebūti abejingam ir išdrįsti reikšti savo nuomonę yra būti pilietiškam. Net nepagalvojome, kad „Facebook“ ugdo pilietiškumą.

Mokiniai buvo paklausti, kuriose srityse lietuviai yra stipriausi. Atsakymų išgirdome įvairių. Tačiau juk visi pasiekimai, laimėjimai neatsiranda iš niekur. Lietuviams dažnai stinga optimizmo, sugebėjimo į viską pažvelgti teigiamai. Trūksta ryžto siekiant savo tikslo, bet pirmiausia reikia jį turėti, reikia atrasti savo stipriąsias puses. Atrasti save padeda įvairios veiklos, pvz., savanorystė. Tai veikla, kurios galbūt niekas ir neįvertina ar kartais net nepastebi, tačiau ji suteikia neįkainojamą naudą mums patiems, mūsų ateičiai. Juk negalime apsiriboti tik mokslu. Ką atsakytume, jei  mūsų būsimi darbdaviai paklaustų: „O ką veikėte dar?“ Kiekvienas turėtų atrasti tą sritį, kurioje jaustųsi stiprus.

Taigi, gyvendami laisvoje Lietuvoje, turime naudotis galimybėmis, kurias teikia laisvė. Būdami nepriklausomos valstybės piliečiai,  galime atskleisti savo pomėgius, atrasti stipriąsias puses ir teigiamai žvelgti į ateitį ir, svarbiausia, reikšti savo nuomonę. Tai galime padaryti pačiose įvairiausiose, netikėtose vietose, kad ir anksčiau minėtame tinklalapyje „Facebook“. Tik visada turime išlikti pilietiški ir savo laisve nepažeisti kito žmogaus laisvės. Taip gyvendami įgysime daugiau taip mums trūkstamo optimizmo ir kartu kopsime į aukštumas.
Manau, G. Steponavičiaus pilietiškumo pamoka mums buvo reikalinga ir pačiu laiku.

10a klasės mokinė Dominyka Urbaitė