Seminaro programa buvo intensyvi, užsiėmimai vyko nuo 8.30 ryto iki 17.30 val. Visada diena baigdavosi Izraelio kultūros pažinimu: aplankyta Kristaus bažnyčia, dalyvauta Izraelio šokių ir dainų pamokoje, lankytasi Šabat (nuo penktadienio saulėlydžio iki šeštadienio saulėlydžio) maldos namuose, susipažinta su Šabat apeigomis ir vakarienės ritualais.
Seminaro dalyvius aplankė Lietuvos ambasados Izraelyje darbuotojai: Lietuvos įgaliotasis ambasadorius Edminas Bagdonas, ambasadoriaus patarėjas Ramūnas Davidonis, kultūros atašė Saulius Pilinkus. Susitikimo diskusija buvo apie Izraelio ir Lietuvos mokyklų bendradarbiavimo galimybes.
Mokytoja susipažino su šalies gyventojų bendravimo ir bendradarbiavimo kultūra, daug sužinojo apie Holokaustą - didžiausią žmonių nusikaltimą, įvykdytą nacistinės Vokietijos.
Ypač vertingi buvo metodiniai užsiėmimai, kurių prioritetas – žmogiškųjų vertybių ugdymas visose pamokose ir kasdieniame gyvenime. Vertinga metodine medžiaga, gauta iš Yad Vašemo švietimo ir tyrimų centro seminaro organizatorių, dalinsis su kolegomis.

Vilma Račkauskienė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė