Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2014-vokieciu-chemija-kitaip is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Kaip „kitaip“ galima mokytis vokiečių kalbos, o kaipgi „kitaip“ galima mokytis chemijos? Pasirodo, mokantis šių dalykų drauge, mokytis dvigubai įdomiau.
Spalio 23-24 d. ir lapkričio 14 d. mūsų mokyklos 8a klasės mokiniai, kurie mokosi vokiečių kalbos, galėjo pirmieji išbandyti mini laboratorijos EcoLabBox galimybes integruotose vokiečių kalbos ir chemijos pamokose. Vienoje pamokoje mokiniai tyrė mūsų mokyklos ir Nemuno vandens kokybę. Analizavo, kiek vandenyje yra fosfatų, nitratų, nitritų ir amonio, koks yra vandens rūgštingumas. Gautus duomenis palygino su nustatytomis geriamo vandens normomis. Smagu buvo įsitikinti, jog mūsų mokyklos vanduo tikrai švarus ir yra tinkamas gerti! Nemuno vanduo nėra tinkamas gerti, tačiau pasidžiaugėme, jog vandens užterštumas smarkiai neviršija normų. Antrosios integruotos pamokos tema buvo „Užteršto vandens valymas natūraliu filtru“. Mokiniams reikėjo eksperimentu patvirtinti arba paneigti hipotezę, jog užterštą vandenį galima išvalyti natūraliais filtrais. Mokiniai patys pasigamino filtrą iš plastikinio butelio, žvyro, smėlio, anglių ir virtuvinio rankšluosčio. Susidomėję mokiniai filtravo labai užterštą tvenkinio ir dirbtinai užterštą rašalu vandenį. Visų nuostabai vanduo iš filtro bėgo švarus. Mokiniai lygino vandens savybes prieš eksperimentą ir po. Paskui pristatė rezultatus.
Atrodytų, jog šios pamokos niekuo neišsiskiria iš kitų chemijos pamokų, tačiau mokiniai tuo pačiu metu ne tik darė tyrimą, bandė surasti atsakymą į iškeltą klausimą, tačiau kartu mokėsi ir vokiečių kalbos, nes pamokos medžiaga buvo pateikta šia kalba. Taigi pamoka vyko ne tik lietuvių, bet ir vokiečių kalba.
Antrąją pamoką stebėjo Goethe‘s instituto Kalbų skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja, Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos ir biologijos mokytojos bei mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja dr. Giedrė Adomavičienė. Kadangi pamokos buvo įvertintos teigiamai, o mokiniams jos patiko, planuojama EcoLabBox rinkinio, skirto tirti orą, vandenį ir dirvožemį, galimybes išnaudoti ir integruotose vokiečių kalbos bei biologijos pamokose. Ateityje šia galimybe galės pasinaudoti visų klasių mokiniai, kurie mokosi vokiečių kalbos.
Integruotas vokiečių kalbos ir chemijos pamokas parengė ir vedė vokiečių ir rusų kalbų mokytoja Jurgita Valentukonienė ir chemijos mokytoja Giedra Aldakauskienė.

Vokiečių ir rusų kalbos mokytoja J.Valentukonienė

{gallery}Naujienos/2014-vokieciu-chemija-kitaip{/gallery}