Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2013-09-tyreju-naktis is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

„Tyrėjų naktis“ paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kviečia daugiau nei 300 Europos miestų. Tai – Europos Komisijos iniciatyva, kurios tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.
Demonstruojami stulbinantys eksperimentai ir simuliacijos, naujus horizontus atveriančios parodos. Vyksta ekskursijos, paskaitos, diskusijos.
„Tyrėjų naktis“ Lietuvoje vyksta jau aštuntą kartą. Šiais metais renginyje lankėsi ir  LSMU vidurinės mokyklos mokiniai, kurie liko nustebinti įvairiausių ir nepakartojamų eksperimentų.

Mes, 10a klasės mokiniai, nusivylę nelikome. Buvo labai įdomu ir smagu. Visiems labai patiko, kad mes ne tik stebėjome įvairius bandymus, bet netgi galėjome dalyvauti. Didžiausia atrakcija buvo savo rankose laikyti ugnį. Pirma, reikėjo sušlapinti rankas, tada paimti propano dujų (burbulo pavidalu), bandymų asistentė uždegdavo ir savo rankose (tiesiogine to žodžio prasme) – mes laikėme ugnį! Tai buvo tikrai įspūdinga.

Didelį įspūdį paliko eksponuojami gyvūnai – gyvatės, įvairūs vabalai, tarakonai ir dar visokie nematyti gyviai. Tiems, kuriems nebuvo baisu paliesti tų gyvių, „Tyrėjų naktis „ įsimins.

Gabija Kilkutė 10a

Mes, LSMU mokiniai, džiaugiamės dalyvavę „Tyrėjų naktyje“. Visos paskaitos padės pažinti pasaulį, kurio neįmanoma pamatyti paprasta akimi. Juk tiek daug dar neatrasta ir nesuprasta.

Greta Stonkutė 10b

{gallery}Naujienos/2013-09-tyreju-naktis{/gallery}