Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2015-03-zemes_diena is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Penktadienį, Pasaulinę žemės dieną ir pavasario lygiadienį, LSMU mokyklos bendruomenė stebėjo dalinį saulės užtemimą. Nuo 10.50 val.  Mėnulio dengiamą Saulės kraštelį jau buvo galima  matyti ir Kaune, o apie 12 val. Saulė buvo užtemdyta daugiau nei 70 proc. Stebėjimo akciją inicijavęs geografijos mokytojas Simonas Šabanovas priminė mokiniams ir mokytojams, kaip saugiai stebėti saulės užtemimą.
Kovo 16 d. integruotoje gamtos-technologijų pamokoje „Mano Žemė“ 5b klasės mokiniai pristatė ir apibendrino nuveiktus darbus. Penktokai atliko tyrimus savo gyvenamoje aplinkoje, domėjosi šiukšlių rūšiavimu, antrinių žaliavų panaudojimo galimybėmis, atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Iš antrinių žaliavų mokiniai kūrė savo įsivaizduojamą Žemę. Penktokų  kūrybiniai darbai buvo eksponuojami parodoje.
Minint tarptautinę Žemės dieną penktų klasių mokiniams buvo vedamos ir integruotos žmogaus saugos pamokos apie tai, kaip reikia tausoti gamtą, apie atliekas ir jų grėsmę Žemei. Mokiniai domėjosi, kaip rūšiuoti atliekas: atskirti plastiką, stiklą ir popierių. Kitą savaitę svečiuose laukiame Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento gamtos inspektoriaus G. Valiukevičiaus, kuris supažindins su inspektoriaus pagrindiniu darbu – gamtos ir aplinkos saugojimu. Tikimės, kad, išmokę rūšiuoti šiukšles, tai galėsime daryti kartu su mokyklos bendruomene ne tik per ateinančius kelis mėnesius.
Nuo kovo 19 iki balandžio 30 dienos mokykloje organizuojame atliekų rūšiavimo akciją. Taip ketiname ugdyti aplinkosaugines nuostatas ir skatinti mokinius saugoti gamtą. Mokyklos erdvėse „apgyvendintas“ geltonas linksmas konteineriukas, kurį reikėtų „pamaitinti“ plastikinėmis pakuotėmis. Taip pat skelbiamas ir konkursas „Žaliausia klasė“, kurio tikslas – surinkti kuo daugiau plastikinių pakuočių. Daugiausiai pakuočių surinksianti klasė už tai gaus saldų apdovanojimą. Akcijos pabaigoje mokykloje atsiras daugiau šiukšliadėžių, skirtų rūšiuoti.

{gallery}Naujienos/2015-03-zemes_diena{/gallery}