Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2015-04-Kebridzas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Tęsdami šiais mokslo metais prasidėjusį susitikimų ciklą „Asmenybės ugdo asmenybes“ balandžio 10 d. mokykloje sulaukėme  Kembridžo universiteto antrakursių. Prestižiniame universitete studijuojantys  Antanas Radzevičius  ir jau trečią kartą pas mus besisvečiuojantis Sigitas Mikutis atostogų popietę paskyrė mūsų mokiniams, neabejingiems chemijos mokslui. Jaunuoliai turi kuo pasigirti: Antanas - pasaulinių chemijos olimpiadų bronzos (2012) ir sidabro (2013) medalių laimėtojas, Sigitas – pasaulinėje chemijos olimpiadoje Vašingtone (2012) laimėjęs auksą. Tikriausiai mažai kam kyla klausimas, kodėl šie mokslo vyrai lankosi pas mus – žinome, kad Sigito ir Antano pasirinkimą siekti chemijos mokslo aukštumų nulėmė jų pirmasis chemijos mokytojas ekspertas Valdas Jaruševičius.

Vaikinai  prisiminė savo kelią į didįjį mokslą - abu rimčiau domėtis chemija pradėjo nuo 10 klasės. Jų pasiekimai atėjo ne be pastangų - reikėjo daug ir atkakliai dirbti, ypač prieš įvairias olimpiadas ir konkursus, bet šis darbas nebuvęs nuobodus ar neįdomus, nors ir atimdavęs didžiąją dalį laisvalaikio. Gilindamiesi į chemijos mokslo vingrybes daug dirbo savarankiškai: skaitė mokslines chemijos knygas anglų kalba, domėjosi įvairia mokslo populiarinimo literatūra, ruošėsi ir vykdė eksperimentus. Besidomintiems mūsų mokyklos mokiniams jie patarė savarankiškai kibti į rimtesnę chemijos literatūrą, gilintis į procesų ir reiškinių esmę, ypač daug dėmesio skirti  matematikai, mąstyti, ieškoti, diskutuoti. Antanas susirinkusius pamokė, kaip galima spręsti tarptautinių chemijos olimpiadų lygio užduotis vien tik atidžiai skaitant ir analizuojant uždavinio sąlygą, Sigitas atsakė į moksleivių pateiktus klausimus. Džiugu, kad neužteko valandos mūsų žingeidumui patenkinti.
Pasibaigus rimtos chemijos aptarimui  visi norintys galėjo pabendrauti su Sigitu ir Antanu prie arbatos puodelio. Jau dabar žinome, kad tai nepaskutinis susitikimas su šiais jaunais mokslo vyrais.  Studentai pažadėjo, kad savaitę vasaros atostogų skirs mūsų gabiausiems, chemija besidomintiems  moksleiviams. Tai bus vasaros stovykla, kurioje patirsite chemijos mokslo teorijos ir praktikos dermę.

Vilius Zachovajevas, 11 kl. mokinys

{gallery}Naujienos/2015-04-Kebridzas{/gallery}