Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2015-05-Gelunas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

DSC 1472 MediumSakoma, tikruosius mokytojus žmonės susiranda patys.  Ši laiko patikrinta išmintis taikytina mūsų svečiams, kviečiamiems ir maloniai sutinkantiems dalyvauti mokykloje antrus metus iš eilės rengiamų susitikimų cikle “Asmenybės ugdo asmenybes”.
Gegužės mėnesio pabaigoje , moksleiviams jau gyvenant svaigia artėjančių atostogų nuojauta, LSMU mokyklą savo apsilankymu pagerbė Lietuvos ambasadorius prie UNESCO, buvęs Lietuvos Respublikos Kultūros ministras p. Arūnas Gelūnas.
“Daugiakalbystė šiuolaikiniame pasaulyje – UNESCO perspektyva” – tokia pasiūlytosios paskaitos – diskusijos tema šiandien ypač aktuali. Didelis malonumas klausytis originalių ambasadoriaus minčių, buvęs ministras pats inicijavo diskusiją dėl įtampos Lietuvos _Lenkijos santykiuose, minėjo didžiulę tolerancijos stoką ir pabrėžė, jog viena iš jo idėjų – lietuviai turėtų mokytis lenkų kalbos.Šios iniciatyvos tikslas – Lenkijos ir Lietuvos santykių suderinimas per tarpusavio supratimą ir pagarbą, šalinant ideologijų, nacionalizmo, trumparegių politinių vaidų nirtulius. Nebuvo pamirštas ir Česlovas Milošas,  kurio lenkai ir lietuviai niekaip “nepasidalina”, ką jau kalbėti apie Oskarą Milašių, kuris ,anot Tomo Venclovos, yra “painiavos” ( tarpkultūrinės) simbolis. Juk tai žydas iš motinos pusės, baltarusis pagal gimimo vietą, lenkas pagal auklėjimą ir gimtąją kalbą, lietuvis, nes taip jis pats norėjo ir žymus prancūzų poetas.
Kita originali susitikimo mintis buvo ambasadoriaus išsakyta svajonė, kad lietuviai turi visas galimybes “tapti” olandais – šioje šalyje dažnas pilietis laisvai kalba net penkiomis kalbomis. Tereikia labiau savimi pasitikėti ir atkakliau siekti tikslo. Tai vienintelė prielaida, leisianti jaunajai kartai jaustis globalėjančiame pasaulyje jaukiai, lyg gimtuosiuose namuose – be apribojimų ir be baimių.
Kultūrų mišinys, jų sandūros ir suaugimai, jų nepralaidumas, jų skirtingi ritmai mus moko daugelio dalykų, dosniai apipila naujomis patirtimis, brandina, tiesiog dovanoja visiškai kitą, aukštesnio lygio gyvenimo kokybę.

Mokyklos vardu nuoširdžiai dėkojame p. Arūnui Gelūnui už ypatingą kartu praleistą laiką, už taip ryškiai skleidžiamą meilę kultūrai, traktuojant ją ne kaip pridėtinę prabangą elitui, o gyvą visumą ir beribę malonę kiekvienam mirtingajam.  Dėkojame ir pasižadame būti tikraisiais “kultūros vartotojais”.

Ingrida Krasauskienė
LSMU mokyklos tarptautinių ryšių koordinatorė

{gallery}Naujienos/2015-05-Gelunas{/gallery}