Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2013-10-Cinevilla is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Praeitas penktadienis dešimtoms klasėms buvo išties ypatingas. Spalio 5-tą dieną dešimtokai keliavo į Latviją! Kadangi važiavo 10a ir 10b klasė, o mes vieni kitų gerai nepažinojome, pradžioje tiesiog daug bendravome, kalbėjomės, žaidėme susipažinimo žaidimus, diskutavome įvairiomis temomis, dalinomės mokykloje patirtais naujais įspūdžiais ir išgyvenimais.  Be abejo, kaipgi kelionė autobusu be įvairiausių saldumynų ir gardumynų? Nors iki pirmojo mūsų lankytino objekto,  Latvijos „Holivudo“, kelio buvo apie 5 valandos, kelionė tikrai neprailgo. Kai pagaliau atvažiavome į  Latvijos  kino studiją „Cinevilla“, visi buvome sužavėti. Gidas supažindino su visu miesteliu – pamatėme, kaip atrodė senoji Ryga,  galėjome nusifotografuoti prie įdomių ir gražių senosios Rygos pastatų ir net pasijusti kaip senieji Latvijos sostinės gyventojai. Įdomiausia buvo, kad ne tik  susipažinome su filmavimo technika, bet ir patys galėjome pabūti tikri aktoriai -  dalyvavome kare, nardėme, skraidėme. Specialūs efektai leis tuo patikėti ir kitiems, nes parsivežėme filmą.
Paskui važiavome  į Jaunpilio pilį. Susipažinome su pilies istorija, jos gyventojų rutina, papročiais, elgesiu ir manieromis. Gidė apie viduramžių riterių papročius pasakojo taip įdomiai, vaizdingai, kad patys pasijutome to laikotarpio pilies gyventojais. Jau kiek prisijuokėme! Ekskursija vyko anglų kalba. Labai džiaugėmės, kad viską supratome, net galėjome diskutuoti. Deja, su rusų kalba prasčiau. Bet tai buvo pamoka, kad reikia mokytis šios kalbos.
Mūsų ekskursiją po pilį užbaigė pilies rūsyje paruošti pietūs, kur visi drauge skanavome tradicinių latvių patiekalų. Buvo labai skanu!
Kai visi numatyti objektai buvo aplankyti, mūsų laukė ilga kelionė namo. Tačiau atgal važiavome dar linksmiau nei į priekį. Visą kelionę autobuse aidėjo dainos, skambėjo gitaros garsai, per kraštus liejosi  juokas.
Nors kelionė buvo ilga ir varginanti - šypsenos niekur nedingo! Priešingai, išlipdami visų veiduose galėjome įžvelgti dar platesnes šypsenas, nei įlipant i autobusą. Labai dėkojame auklėtojoms ir gidei, kurios sukūrė jaukią, malonią atmosferą visos kelionės metu! Ir visai nesvarbu, kiek ši ekskursija truko, nes,  kaip Tim Cahill yra pasakęs: „Kelionę geriausiai išmatuoti draugais, o ne sukartomis myliomis“.

Karolina Čikotaitė, 10b

{gallery}Naujienos/2013-10-Cinevilla{/gallery}