LSMU gimnazijos moksleiviai, tęsdami tradiciją ir bendradarbiaudami su IX forto muziejumi, jau trečią kartą minėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Šįkart buvo pristatyta meninė kompozicija „Gyvybę ir duoną nešančios rankos“. Ją paruošti mums padėjo istorijos mokytoja Daiva Žemaitienė ir lietuvių kalbos mokytoja Rasa Kučienė. Trečios gimnazinės klasės mokiniai skaitė atsiminimus tų, kurie buvo išgelbėti nuo vokiečių vykdyto genocido. Ir svečius, ir mus, moksleivius, sujaudino likusių gyvų žydų istorijos. Net žvarbus, šaltas vėjas netrukdė antros gimnazinės klasės mokinėms Militai griežti smuiku, o Deimantei prancūzų kalba atlikti dainą apie mamą. Kompoziciją baigėme prasmingais žodžiais: TIESA, TEISINGUMAS, TEISUOLIS , VILTIS, GYVENIMAS, tikėdami, kad tokios žiaurios istorijos pamokos daugiau niekada nepasikartos.

Ieva Apanavičiūtė, 3g