Šių metų lapkričio 26 d. II g. klasių mokiniai kartu su geografijos mokytoju Simonu Šabanovu, fizikos mokytoja Salomėja Kukauskiene ir ekonomikos mokytoja, kuratore Kristina Celiešiūte vyko į Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę (KHAE), kurioje buvo supažindinti su elektrinės istorija, veikla, technologijomis ir pagrindiniais įrenginiais.

Ekskursiją vedė Kruonio HAE darbuotojas. Mokiniams jis parodė 100 m. aukštyje virš Kauno marių lygio įrengtą didelį dirbtinį vandens baseiną, kurį vanduo pasiekia įspūdingais 7,5 metrų skersmens ir 840 m. ilgio vamzdynais. Nakties metu vanduo siurbiamas iš marių, o dieną jis teka žemyn sukdamas generatorius ir gamindamas elektros energiją. Pakilus prie aukštutinio baseino atsiveria labai gražūs apylinkių vaizdai, kuriais neįmanoma nesižavėti. Įsitikinome, kad hidroakumuliacinė elektrinė – tikrai sudėtingas inžinerinis hidrotechninis kompleksas, turintis dvi vandens saugyklas – aukštutinį ir žemutinį baseinus.  Taip pat gimnazistai sužinojo, kad HAE yra  vienas iš geriausių būdų gaminti energiją nekenkiant aplinkai. Aplankę vienintelę tokio tipo elektrinę Baltijos šalyse, mokiniai vyko į Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centrą Birštone. Šiame centre parko darbuotoja mokiniams papasakojo apie vaizdingiausius kraštovaizdžio objektus, saugomas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, Nemuno kilpų atsiradimo priežastis. Gimnazistai turėjo galimybę pažiūrėti režisierės Birutės Bražinskaitės filmą „Kur Nemunas vingiuoja", atskleidžiantį visą regioninio parko žavesį.

Mokiniai, važiuodami namo, apibendrino kelionės įspūdžius ir įgytas naujas žinias, kuriomis galės pasidalyti su draugais, tėvais. Taip pat džiaugėsi ir dėkojo savo mokytojams, kurių dėka įvyko ši edukacinė išvyka!

IIb klasės mokinės Otilija Lieščinskaitė ir Gabija Tumalavičiūtė