Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2013-10-pagalba is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Pirmąją rudens atostogų dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) vidurinės mokyklos mokytojai paskyrė intensyviems pirmosios pagalbos mokymams. Nuo šiol LSMU mokykla – pirmoji ugdymo įstaiga Lietuvoje, kurios visi pedagogai moka suteikti pirmąją pagalbą pagal šiuolaikines rekomendacijas.

Per vieną dieną mokytojai ir būrelis moksleivių išmoko suteikti pagalbą skendusiam, patyrusiam elektros traumą ar apsinuodijusiam žmogui. Mokymų metu daug dėmesio skirta pradinio gaivinimo įgūdžių lavinimui, nes būtent  taisyklingi pirmieji pagalbos žingsniai nulemia gaivinimo sėkmę.

Kursų dalyviai susipažino su automatinio išorinio defibriliatoriaus (AID) naudojimu gaivinant staigios mirties ištiktą žmogų. Mokyklos darbuotojai mokėsi padėti užspringusiam asmeniui, vieni kitiems tvarstė menamas žaizdas ir imobilizavo „lūžusias“ galūnes.

Pasak LSMU mokyklos Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėjos Ingos Vaitekūnės, išmokti dalykai pravers ne tik darbe, bet ir gyvenime. „Per visus savo darbo metus dar niekada neturėjome tokio aukšto lygio mokymų, – kolegę papildė Pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Jolita Jukštaitė. – Kursai davė didžiulę praktinę naudą, supratimą ne tik  apie tai, ką reikia daryti, bet svarbiausia – kaip tai daryti.“

Mokymus vedė Kauno klinikose dirbančios slaugytojos Rita Bružienė, Silva Kostyliovienė ir Daiva Girdžiuvienė. Instruktorės kursų dalyvius sužavėjo savo kompetencija, gebėjimu matyti ir išgirsti kiekvieną dalyvį, atsakyti į visus klausimus. O jų mokymuose dalyvavusiems pedagogams kilo nemažai – nors, rodos, apie pirmąją pagalbą daug girdėta, gal net ne kartą mokytasi, tačiau šioje srityje per pastarąjį dešimtmetį daug kas keitėsi, todėl kursai buvo puiki proga atnaujinti žinias ir įgūdžius.

Nuoširdžiai dėkodamas renginio organizatoriams – UAB „Krizių tyrimo centras“, mokyklos direktorius Arūnas Bučnys neabejoja, kad ateityje tokie mokymai bus rengiami ir mokiniams. Taip bendromis jėgomis sukursime saugesnę aplinką ir brandesnę visuomenę.

Kauno klinikų informacija

{gallery}Naujienos/2013-10-pagalba{/gallery}