„Mokykis su Kauno bienale“ – tai alternatyvios fizikos, chemijos, biologijos, geografijos, istorijos, literatūros ir kt. pamokos, kurias veda bienalės edukatoriai muziejaus ar galerijos erdvėse.
Alternatyvioje fizikos (astronomijos)   pamokoje „Atrask žvaigždes ir kurk žvaigždynus“ prie Katie Paterson kūrinių (8-10 kl.) dalyvavo ir mūsų gimnazijos 8c ir  Iga,b klasių mokiniai. Pamoka vyko dešimtoje Kauno  bienalės parodoje „Gijos: fantasmagorija apie atstumą“, Kauno centiniame pašte. Šios pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su škotų kilmės menininkės Katie Paterson kūriniais „Žvakė“ (Iš Žemės į juodąją skylę), „Laiko kūriniai“ (Saulės sistema), „Mirštančių žvaigždžių laiškai“ ir „Marso paviršiaus fragmentas“. Nagrinėdami kūrinių prasmę, atlikimo techniką, meninius sprendimus, mokiniai  susipažino su kosmoso samprata, žvaigždžių sąvoka, jų gyvenimu bei kaita ir mus supančia visata. Viską apjungianti grandis - kūrybinė užduotis - mokiniams sukėlė daugiausia džiaugsmo: pasitelkiant vaizduotę turėjo sukurti  savo žvaigždyną arba pabandyti atkartoti jau esantį ir parodyti jį draugams „danguje“.
Šios pamokos metu mokiniai ne tik pagilino dalyko žinias, bet ir turėjo galimybę pažvelgti į meną ir mokslą kitomis akimis bei susipažinti su šiuolaikiniu menu.

Fizikos mokytoja Salomėja Kukauskienė

Mokinių atsiliepimai:

Gruodžio 3 dieną, mes, I a klasės mokiniai, turėjome galimybę dalyvauti Kauno bienalėje vykusioje pamokoje "Atrask žvaigždes ir kurk žvaigždynus". Pamatėme, kaip įdomiai ir išradingai fizikos, astronomijos ir kitų mokslų žinias galima susieti su menu. Čia išvydome įvairių menininkų kūrinių: žvakę, kurioje galima užuosti kvapus nuo Žemės iki juodosios skylės; Saulės sistemos planetų laikrodžius, kuriuose laikas tiksi tos planetos laiku; turėjome galimybę pasivaikščioti po Marsą; ėjome pro "dvejojančias" duris, kurios užsidarydavo kada norėdavo; pamatėme begalybę vaizduojantį laikrodį. Buvo labai smagu ir  įdomu.

I g. a klasės mokinės Liucija, Justė ir Donata

Man labai patiko visų Saulės planetų laiką rodantys laikrodžiai, nes sužinojau, kokie laiko skirtumai yra visose planetose. Man buvo be galo įdomu!

8c klasės mokinė  Aušrinė