Gruodžio 18 dieną 6-7 pamokų metu vyko  kasmetinė 6-11 klasių mokinių užsienio kalbų daugiakalbė popietė „Gruodžio svajonės“ -  „Dezemberträume“, „Мечты в декабре“,  „Les rêves de décembre“, „December dreams“.

Daugiakalbės pamokos-popietės tikslas – sudaryti sąlygas moksleivių saviraiškai, skatinti moksleivių užsienio kalbų mokymąsi, ugdyti kultūrinio bendravimo įgūdžius, diegti naujus ugdomosios veiklos metodus. Šiuo renginiu siekiame ugdyti mokinių komunikacinę, socialinę, kultūrinę kompetenciją,  meninės saviraiškos užsienio kalbomis įgūdžius, norime atskleisti mokinių kūrybinius gebėjimus.

Integruotoje rusų/vokiečių/prancūzų/anglų kalbų pamokoje-popietėje kasmet dalyvauja gausus 6-11 klasių mokinių būrys. Norintys dalyvauti renginyje mokiniai savarankiškai arba su mokytojais pasirenka kūrinį ir jo pateikimo būdą, sceninius rūbus, o popietės metu vaidina, deklamuoja, šoka ir dainuoja rusiškai, vokiškai, prancūziškai bei angliškai.

2014 metais daugiakalbės popietės tema buvo „Pasakos“, šiais metais 9-10 kl. mokinių darbo grupė pasirinko temą „Talentų atranka“. Pamokos-popietės dalyvius pasitiko ir vokiškai, rusiškai, prancūziškai, angliškai kalbino pasaulinio garso žvaigždės Adele (Adele Laurie Blue Adkins) – Austėja Jociūtė, Beyonce (Beyoncé Giselle Knowles-Carter) – Monika Steponavičiūtė, Marilyn Monroe – Evita Rimkevičiūtė, Melanie Martinez – Milda Būgaitė, Matt Leblanc – Rokas Puras,  Ashley Benson –Austėja Ambrazevičiūtė,  Cara Delevigne – Justė Filipavičiūtė,  Audrey Hepburn – Emilija Gailevičiūtė, Brooklyn Decker – Otilija Lieščinskaitė, Ingrid Bergman – Kotryna Dukštaitė.
Dalyviai visus džiugino nuostabiais ir kūrybiškais pasirodymais! Bendras pasirodžiusių scenoje mokinių skaičius labai įspūdingas – apie 150 iš įvairių klasių. Gimnazijos Iškilmių salė tokiai integruotai pamokai buvo per maža!
Smagu, kad dauguma klasių draugiškai susibūrė į vieną kolektyvą ir pasirodė kartu: 8b ir 8c klasės – daina „Чему учат в школе“, I gimn. klasių jungtinis choras – daina „Let it go“ (Ich lass los, Libérée, Délivrée, Отпусти), 9b ir II g c klasių rusų kalbų abu pogrupiai susijungė ir paruošė popietei puikius pasirodymus: devintokai šokį „Калинка“ , o gimnazistai „Имя 505“ ne tik dainos, bet ir šokio versiją. Visi dalyvavę popietėje įsitikino, kad  galime deklamuoti, dainuoti ir vaidinti įvairiomis užsienio kalbomis.
Labai gerai žinau, kad renginyje dalyvavo tik dalis talentingų ir šaunių LSMU gimnazijos mokinių. Jų turime dar daugiau!

Nuoširdžiai visiems dėkoju ir linkiu gerų švenčių!

Vokiečių-rusų kalbų mokytoja metodininkė Lina Šapkauskienė