Atsikėlėme sausio 16 – oios  ankstų rytą (tiesa, galime sakyti, jog ir naktį).Susikrovę daiktus į autobusiuką, nuo mokyklos išvažiavo link Vilniaus. Čia mus pasitiko ir kiti kelionės dalyviai – Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotų proto kovų 10 -14 m. grupės nugalėtojai ir mokytojai, kurie laimėjo Ugdymo plėtotės centro organizuotame šokių konkurse.

Dideliu ir pilnu autobusu išvažiavome į Estiją. Neslėpsiu, kelionė buvo ilga... Dauguma kelionės metu spėjo pamiegoti po kelis kartus. Na, o aš bei mano bendraklasiai: Emilė, Ugnė ir Mantas, kadangi esame vaikai, visą kelią žaidėm ir šnekėjome, kol ... kol pagaliau pasiekėme pagrindinį kelionės tikslą – Tartu mieste esantį AHHAA mokslo centrą!

Centre pamatėme daugybę  įdomių dalykėlių, kuriuos norėjosi apžiūrėti ir paliesti, išbandyti, todėl laikas ten praėjo labai greitai, nesinorėjo palikti šitos vietos, bet alkis nugalėjo. Pasisotinę išvykome į Estijos sostinę Taliną, kuriame apsistojome labai jaukiame viešbutyje pailsėti. Jei kas nors paklaustų, tai viešbutį įvertinčiau 5 žvaigždutėmis.

Kitą rytą, vos pabudę išvykome į Talino senamiestį. Jį mums aprodė gidė Jolita, kuri su mumis praleido visą kelionę. Susipažinome su istoriniu žemutiniu miestu, kur  kadaise gyveno paprasti miesto gyventojai, bei apžiūrėjome aukštutinį miestą, kuriame gyveno kilmingieji. Važiuodami pro seniausias miesto bažnyčias ir gynybinę sieną  išgirdome šių miesto objektų istoriją.  Talinas man pasirodė labai gražus!

Norisi pridurti, jog man ši kelionė labai patiko ir mielai pakartočiau viską iš naujo. Be to, visų penktokų, vykusių į kelionę, vardu noriu padėkoti gimnazijos dvyliktokams, kurie buvo LVJC organizuotų proto kovų 15 – 19 m. amžiaus grupės nugalėtojai ir šią savo laimėtą kelionę padovanojo mums, bei dėkojame mokytojai Sandrai, lydėjusiai mus kelionės metu!

P.S. Dalinuosi eilėraščiu, kurį sukūrėme kelionėje:
Savaitgalį šviesiausią
Išvykome visi