„Kalba yra didis, tautos statytas paminklas“
J. Jablonskis

Lietuvių kalbos senoviškumas, išskirtinumas nesyk kalbininkų aptartas, įrodytas; kalbos gražumas, skambumas poetų įtvirtintas; kalbos – kaip tautos vienytojos – svarbumas M. Daukšos, knygnešių deklaruotas; o ir šiandien sąmoningas pilietis gimtąją kalbą įvardins kaip tautinio tapatumo sudedamąją.

Tai, kad daugelis mūsų gimnazijos mokinių nestokoja pilietinio sąmoningumo, kad rūpinasi gimtosios kalbos išsaugojimu, kad puoselėja savo kalbos kultūrą – nė neabejojame. Gimnazistai aktyviai dalyvauja skaitovų konkursuose, bando kūrybines galias, užsiima tiriamąja veikla, sėkmingai pasirodo lietuvių kalbos olimpiadose.

Šįsyk norime padėkoti visiems dalyvavusiems tiek mokyklos, tiek miesto renginiuose, skirtuose puoselėti gimtąją kalbą, ir pasidžiaugti paskutiniųjų konkursų rezultatais.

• Sveikiname 5b kl. mokinį Radvilą Rumšą (mokytoja Rasa Kučienė). Jis 45-ojo jaunimo epistolinio rašinio konkurse Kauno miesto ture užėmė II vietą.
  • Sveikiname IVa kl. mokinę Gabrielę Babarskaitę (mokytojas Paulius Kavaliauskas), tapusią Jaunųjų filologų konkurso Kauno miesto turo laureate.
  • Sveikiname IIa kl. mokinę Emiliją Venzlauskaitę (mokytoja Gitana Liaudinskienė), Kauno miesto lietuvių kalbos olimpiadoje užėmusią I vietą.
  • Sveikiname IIIa kl. mokinę Austėją Damulevičiūtę (mokytoja Rasa Kučienė), Kauno miesto lietuvių kalbos olimpiadoje užėmusią III vietą.

Džiaugiamės, kad Emilija ir Austėja atstovaus mokyklai respublikinėje lietuvių kalbos olimpiadoje, kuri vyks kovo 3-4 dienomis Palangoje. O Gabrielės tiriamas darbas „Šnekos riktai“ išsiųstas į respublikinį Jaunųjų filologų konkursą.

Ne tik išvardinti mūsų gimnazijos mokiniai, bet daugelis tikrai pritartų kalbininko dr. J.Zauerveino (G.Sauerwein) žodžiams: „Jei žmonijoj tautos vertė būtų matuojama  jos kalbos grožiu, tai žemaičiai ir lietuviai būtų pirmoj eilėj tarp Europos gyventojų“.

Lietuvių kalbos mokytoja Gitana Liaudinskienė