Šių metų vasario 22 dieną LSMU gimnazijos II – IV g. klasių mokiniai apsilankė didžiausioje pasaulyje dalelių fizikos laboratorijos CERN parodoje „Interactive LHC Tunnel“, kuri vyko KTU „Santakos“ slėnyje. Šioje parodoje buvo pristatyti CERN atliekami mokslo eksperimentai bei Visatos subatominio pasaulio paslaptys. Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su dviem ekspozicijos dalimis: interaktyvia instaliacija „Interactive LHC Tunnel“ ir plakatų paroda „CERN in Images“. Taip pat buvo galima pamatyti protonų greitinimą ir dideliame ekrane pasižiūrėti, kaip nuo protonams suteiktos energijos priklauso jų susidūrimo pasekmės. Viena įdomiausių veiklų buvo protonų futbolas. Mokiniai, grįžę į gimnaziją, dalinosi patirtais įspūdžiais. Už šią išvyką į parodą norėtume padėkoti fizikos mokytojai Salomėjai Kukauskienei bei kitiems lydėjusiems mokytojams.

Otilija ir Gabija, IIb g. klasė