Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2013-11-HE is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Lapkričio septintą dieną, ketvirtadienį, fizikos ir geografijos mokytojų iniciatyva, mes, 10 b klasė, lydimi auklėtojos ir paties geografijos mokytojo, patraukėme Kauno hidroelektrinės link. Tai didžiausia atsinaujinančius energijos išteklius naudojanti hidroelektrinė Lietuvoje. Ji pastatyta 1960 m. ant Nemuno vagos, aukščiau Kauno miesto.

Elektrinėje mus pasitiko ten dirbantis linksmas vyrukas, kuris ir pravedė nuostabią pažintinę kelionę.

Pirmiausia ėjome apžiūrėti žemyn krintančio vandens. Sužinojome, koks yra dugno reljefas vandens kritimo vietoje ir kodėl jis būtent toks.

Linksmasis gidas nuvedė mus į valdymo pultą ir leido apžiūrėti kompiuterizuotą įrangą bei elektrinės valdymo schemas.

Iškart po to leidomės į turbinos skyrių. Ten buvo labai triukšminga ir šilta, kadangi, turbinai sukantis, susidaro didelė oro trintis. Šiluma dingo, kai nusileidome į elektrinės dugną – po vandeniu. Drėgnos ir tamsios patalpos sukėlė keistus jausmus.

Po tamsių rūsių elektrinės darbuotojas pasisiūlė mergaitėms parodyti romantiškų vaizdų. Tačiau, kad tai pamatytume, turėjome užlipti į 9 aukštą. Kojų nejautėm, bet lipti vertėjo. Pamatėm nuostabias Kauno marias iš aukštai, sužinojome, kad jų ilgis 1.5 km. Nemunas buvo užtvenktas tam, kad apsaugotų Kauną nuo potvynių.

Šios pažintinės išvykos metu mes sužinojome daug įdomių faktų apie Kauno hidroelektrinę. Ir, žinoma, geros draugijos ir pasakotojo dėka, kelionė mums tikrai neprailgo. Nuoširdžiai padėkojome elektrinės darbuotojams ir keliavome namo.

Miglė Kalinaitė 10b klasė

{gallery}Naujienos/2013-11-HE{/gallery}