Gegužės 2 d. 6a klasei istorijos-anglų kalbos pamoka vyko Japonijos diplomato Ch. Sugiharos namuose-muziejuje. Mokiniai susipažino su diplomato biografija, sužinojo apie jo veiklą 1939-1940 m., kai jis gelbėdamas žydų tautybės žmones išdalino jiems 2140 vizas gyventi. Kadangi mažiems vaikams vizų nereikėjo, tai išsigelbėjusių žmonių buvo apie 6000 tūkst. „Jie buvo žmonės, kuriems reikėjo pagalbos. Džiaugiuosi, kad  suradau savyje jėgų priimti šį sprendimą ir jiems padėti,“- rašė savo atsiminimuose diplomatas. Apžiūrėję ekspoziciją, šeštokai stebėjo dokumentinį filmą apie Ch. Sugiharos žmonos vizitą šiame muziejuje 2009 m., klausėsi sėkmingai išsigelbėjusių žmonių istorijų, šalia muziejaus nusifotografavo prie gausiai pražydusių japoniškų vyšnių - Sakurų.

Ateityje mokiniai turės galimybę labiau susipažinti su C. Sugiharos gyvenimu, diplomato profesija ir darbu. Pažiūrės filmą, kuris paremtas jo biografiniais faktais. Vaikai su lietuvių kalbos mokytoja kurs japonų Haiku-eilėraščius, skirtus laisvei ir gyvenimui. Projekto rezultatas - parengta ekspozicija – mokinių užpildytos „VIZOS“.