IDUKM – integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas – vis labiau populiarėjanti modernaus švietimo sritis. Nuo 2014 metų Goethe‘s institutas Vilniuje subūrė puikią vokiečių kalbos, chemijos ir biologijos mokytojų komandą, kuri sėkmingai dalyvauja integruoto vokiečių kalbos ir dalyko mokymo projekte „CLILiG@Litauen“.

LSMU gimnazijos mokiniai jau trečius metus atlieka gamtos mokslų tyrimus integruotose vokiečių kalbos, biologijos, chemijos pamokose ir moduliuose, kuriuos veda dvi mokytojų komandos - Jurgita Valentukonienė ir Giedra Aldakauskienė, Lina Šapkauskienė ir Elena Juotkienė. Integruotus modulius renkasi įvairaus amžiaus mokiniai, kurie domisi gamtos mokslais, tikisi atlikti kuo daugiau vandens, dirvožemio ir oro eksperimentų su „Ecolabbox“ mobiliu laboratorijos rinkiniu ir praplėsti vokiečių kalbos žinias.

Šiais metais Goethe‘s institutas į IDUKM mokymus-dirbtuves pakvietė matematikos, fizikos, dailės ir vokiečių kalbos mokytojų poras ir pasiūlė susipažinti ne tik su įdomiais gamtos mokslų eksperimentais naudojant rinkinį „EcoLabBox“, bet ir su integruotomis vokiečių kalbos ir matematikos, fizikos, istorijos arba dailės priemonėmis. Džiugu, kad seminarą „IDUKM mūsų mokykloje“ vedė ir savo patirtimi dalinosi LSMU gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukonienė kartu su Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos biologijos mokytoja Agne Avižieniene, o mokymuose dalyvavo dar viena LSMU gimnazijos mokytojų pora: vokiečių kalbos mokytoja Lina Šapkauskienė ir matematikos mokytoja Ingrida Masaitienė. Nuo šių mokslo metų vesime integruotas vokiečių kalbos ir matematikos pamokas. Jose mokiniai galės įtvirtinti matematikos žinias, visai nemokantys vokiečių kalbos - įgyti šios kalbos pradmenis. Neseniai pradėję mokytis – tobulinti vokiečių kalbos žinias.

Labai džiaugiamės mokymų tikslingumu, pasiūlytų metodų įvairove, naujomis idėjomis. Tikimės nuolatinio bendradarbiavimo. Linkime kūrybiškų idėjų Goethe‘s instituto darbuotojams ir sėkmės visiems projekto dalyviams.

Vokiečių-rusų kalbų mokytoja metodininkė Lina Šapkauskienė