Išauklėti kultūringą žmogų padeda dvi jėgos:
 menas ir mokslas. Abi šios jėgos susijungia knygose.
Maksimas Gorkis

2017 m. vasario 21 d. 13 val. Kauno Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje vyko metodinė-praktinė Kauno miesto mokytojų ir 7 klasių mokinių skaitymo skatinimo konferencija, skirta Tarptautinei Gimtosios kalbos dienai ir Lietuvių kalbos kultūros metams, „Knyga mūsų pasaulyje”.  Šioje konferencijoje dalyvavo 7B ir 7C klasės mokiniai. Konferenciją sudarė dvi dalys. Pirmoji vyko aktų salėje, jos metu Vaikų literatūros muziejaus vedėja Daiva Šarkanauskaitė ir muziejininkė Vilma Petrikienė pristatė naujas, labai įdomias edukacines programas septintokams, skatinančias knygų skaitymą, papasakojo apie muziejaus veiklą ir vedė smagią viktoriną, kurioje kiekvienas galėjo prisiminti vaikystės pasakas. Mūsų komanda negalėjo atsigėrėti Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos šokėjais, kurie mums parodė nuostabią kompoziciją „Pasakų šalis“. Po įdomių pasakojimų keliavome į klases, kuriose laukė užduotys. 7B klasės mokinės ėjo į meno dirbtuves – iliustravo eilėraščius, o 7C klasės mokiniai duotam eilėraščiui kūrė melodiją įvairiais instrumentais ir vėliau eilėraštį pavertė daina. Pagrindinis šio renginio tikslas - skatinti vaikų bendradarbiavimą, domėjimąsi knygomis bei pasitikėjimą savo mintimis ir fantazijomis, kurias čia galėjome laisvai perteikti savo kūrybiniuose darbuose. Padedant šios srities profesionalams, grupės sukūrė nuostabius projektėlius, kuriuos vėliau pristatė visiems konferencijos dalyviams. Džiaugiamės, jog turėjome galimybę praleisti popietę knygų skaitymo konferencijoje!

7B klasės mokinės Akvilė Grafke, Andrėja Veličkaitė, Patricija ir Austėja Dieninytės