Prieš daugiau nei 21 metus Lietuvos sveikuolių sąjunga vasario mėnesį paskelbė sveikatos ir sporto visiems mėnesiu. Kaip ir kasmet LSMU gimnazijoje vyko renginiai, skirti mokinių sveikos gyvensenos propagavimui. Penktų klasių mokiniai turėjo integruotas technologijų ir sveikatos ugdymo pamokas „Vitaminai patiekaluose. Sveika mityba“. Labiausiai mokiniams patiko atlikti įvairias sveikatos užduotis, naudojant mobilią kompiuterinę klasę.

Gimnazijoje per kūno kultūros pamokas vyko „Saulės pasveikinimas“. Tai yra pilna kūno mankšta, kurios metu juda šimtai raumenų. „Saulės pasveikinimo“ metu stuburo slanksteliai judinami į visas puses, suteikiama lankstumo galūnėms, pasitelkiant kvėpavimą ir dėmesio koncentraciją.

Septintų klasių mokiniams buvo integruotos sveikatos ugdymo ir etikos pamokos mitybos temomis. Mokiniai šiose pamokose ne tik išklausė teorinių žinių, bet ir atliko savo mitybos įvertinimą, analizę ir palyginimą su rekomendacijomis. Mokiniai, remdamiesi savo rezultatais, padarė konkrečias asmenines išvadas, kaip išmokti sveikiau maitintis.

Gimnazijoje vyko mokinių šokių konkursas „Just dance“, kurio metu buvo naudotas Microsoft Xbox 360 kartu su kinectu. Šis priedas leidžia judesius valdyti kūno judesiais ar balsu, stebi visą žmogaus kūną ir atpažįsta viso kūno judesius. Todėl, norint skatinti mokinių fizinį aktyvumą  ir judėjimą pertraukų metu, vyko šokių konkursas, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.

Pertraukų metu norintys mokiniai savo žinias apie sveikatą galėjo pasitikrinti viktorinoje „Sveikas gyvenimo būdas“. Teisingai atsakę į pateiktus klausimus, mokiniai buvo apdovanoti obuoliais. Šiemet pirmą kartą vyko instaliacijos „Maisto piramidės“ kūrimas. Mokiniai pildė piramidės kišenes pagal savo suvartojamą maistą. Šios iniciatyvos tikslas: atkreipti dėmesį į pagrindinius tinkamos mitybos principus: kokius produktus (produktų grupes) bei kokiais kiekiais reikėtų vartoti, kad būtume stiprūs, energingi bei sveiki.

Aštuntų klasių mokiniai informacinių technologijų pamokose kūrė reklaminius klipus apie vaisius ir daržoves. Informatyviausi ir geriausi darbai buvo patalpinti į gimnazijos televizorius.

Bendraamžių švietimas - tai  vienas  iš  būdų  skatinti  sveiką  jaunų  žmonių gyvenseną. Šį  metodą naudojo 8d klasės mokinės Rugilė Žėkaitė ir Augustė Makštelytė, vesdamos protmūšį 5c klasės mokiniams „Mitybos įpročiai“. Mokinės stengėsi suformuoti supratimą apie konkrečias problemas, kurios gali neigiamai veikti žmogaus elgseną ir sveikatą, ir paskleisti tam tikrą informaciją apie sveikos mitybos įpročius.

Klasių vadovams/kuratoriams buvo skaityta Lietuvos dietologų draugijos prezidentės, lektorės Rūtos Petereit paskaita „Sveikatos tausojimo svarba“. Mokytojai sužinojo daug informacijos apie septynias sveikatos paslaptis, sveiką ir tausojantį gyvenimo būdą.

Renginių ciklą „Vasaris – sveikatos mėnuo“ užbaigė Jaunimo linijos savanoriai, kurie apsilankę gimnazijoje  diskutavo su moksleiviais apie emocinę gerovę, organizacijos vykdomas veiklas bei savanorystės galimybes Jaunimo linijoje.

Mokiniai, aktyviai dalyvaudami įvairiose veiklose, pagilino žinias sveikatingumo temomis, ugdėsi draugiškumo, bendradarbiavimo, atsakingumo už savo sveikatą pagrindus. Bendromis gimnazijos mokytojų: Ilonos Murašovienės, Sandros Gaučiūtės, Rasos Ciegienės, Juozo Barkausko, Jolitos Grabliauskaitės, Aurimo Adomaičio, Dalios Kraskauskaitės, Eglės Glinskienės, Daivos Alaburdienės ir Mokinių Tarybos pastangomis buvo stiprinama mokinių sveikata, gilinamos šios srities žinios.