Šeštadienio rytas. Tikriausiai daugelis dar labai saldžiai sapnavo, gėrė rytinę kavą ar tiesiog džiaugėsi išsiilgta saulute, o LSMU gimnazijos moksleiviai jau laukė atriedančio autobuso. Snūduriuodami, sukniubę ant savo lagaminų ar siurbiantys jau gal penktą puodelį juodos kavos, bet vis tiek laukė. Mokyklos ansamblis „Ave musica“ ir tautinių šokių kolektyvas „Eglynėlis“  keliavo į dviejų dienų festivalį Rygoje „Travelling Festival“. Mus lydėjo ansamblio vadovė Giedrė Druskienė, tautinių šokių kolektyvo vadovė Eglė Glinskienė ir technologijų mokytoja Ilona Murašovienė. Kad ir kaip būtų keista, visos mokytojos buvo  žvalios. Vis dėlto kompanija tikrai gera! Kelionė neprailgo, nors važiavome apie penkias valandas. Nuvykę į rūmus, kur ir vyko festivalis, parepetavome. Viskas vyko sklandžiai. Tuomet lėkėme papietauti ir įsikurti viešbutyje. Šiek tiek pailsėję, pradėjome ruoštis festivaliui. Išsipustę šokėjai ir dainininkai atvyko pasirodyti net šešiems šimtams dalyvių! Pažiūrėję visus pasirodymus, ėjome persirengti ir vakarieniauti. O tuomet laukė įdomiausia vakaro dalis - diskoteka! Niekas, net baisiausias zirzlys negalėjo skųstis prasta muzika ar šokėjų trūkumu. Į salę sugūžėjo dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos. Kad ir kaip būtų buvę keista, visur jauteisi SAVAS. Nesvarbu, kad esi iš kito rajono, miesto ar net šalies. Smagiai prisišokę ir pabendravę su kitais dalyviais važiavome ilsėtis į viešbutį. Kitą dieną 10.00 val. keliavome į Rygos zoologijos sodą. Nors buvo šalta (netgi snigo) ir neteko matyti visų gyvūnų, įspūdžių nepritrūko. Galiausiai sulipome į autobusą ir patraukėme Lietuvos link. Dažniausia sustojimų vietele, nors ir negarsiai, buvo pripažintas Hesburger (jau jaučiu tą priekaištingą, kiaurai veriantį mokytojos Ciegienės žvilgsnį...) Grįžome vakare, prie gimnazijos mūsų laukė išsiilgę tėvai. Atsisveikinome su draugais žinodami, kad rytoj vėl vieni kitus pamatysim ir viską dar kartą aptarsim. Nors ir pavargome, tačiau kelionė visiems patiko. Pasisėmėme daug patirties, susiradome naujų draugų, šauniai praleidome savaitgalį ir taip pat garsinome gimnazijos vardą! O apie kito ryto bandymus atsikelti be žadintuvo, geriau nekalbėsime...

Vytautė T., 7 klasė