2017 m. kovo 9 d.  Vilniaus „Karolinos“ viešbutyje vyko respublikinė konferencija „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2017“. Konferencijos organizatoriai Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija. Konferencijos  tikslas – skatinti aktyvų ir efektyvų mokinių, mokytojų, mokslininkų bei edukacinių įmonių bendradarbiavimą, kartu atliekant tiriamąją veiklą bei dalinantis gerąja patirtimi. Šioje konferencijoje  dalyvavo ir mūsų gimnazijos I-III g. klasių mokiniai. Konferenciją sudarė trys dalys. Pirmoji vyko didžiojoje salėje, jos metu  plenarinius pranešimus skaitė Jolanta Pauliukienė „Brandos darbas“, nacionalinio egzaminų centro egzaminų skyriaus metodininkė, biologijos mokymo priemonių autorė; „Tarptautinių gamtos mokslų olimpiadų patirtis" -  Vilniaus universiteto doc. dr. Ramūnas Skaudžius, „Gamtos mokslų klasių įrengimas“ - UAB „Labochema LT” projektų vadovas Edgaras Kuodys ir leidinį „Dešimt žingsnių“ pristatė biologijos leidinių autorė, biologijos mokytoja metodininkė Margarita Purlienė ir „Saulės“ privačios gimnazijos biologijos mokytoja ekspertė Inga Viltrakienė. Antrosios dalies metu mokiniai atliko praktikos darbą: biologijos ir chemijos sekcijoje – „DNR paslaptys“, fizikos sekcijoje - „Atomo branduolio sandara”. Trečioji „Mokinių tiriamųjų darbų pristatymas“ vyko biologijos, chemijos ir fizikos sekcijose. Mūsų gimnazijos mokiniai pristatė šiuos tiriamuosius darbus:

• Biologijos sekcijoje - Danielė Ačaitė „Muzikos žanrų įtaka širdies veiklai” (vadovė biologijos mokytoja Asta Jaruševičienė), Vilius Paševeckas „Voragyvių ir vabzdžių vystymasis nenatūralioje aplinkoje” (vadovė biologijos mokytoja Elena Juotkienė), Elzė Grašytė, Henrieta Daktaraitė, Liucija Filipavičiūtė „Hidratatų kūrimas ir jų pritaikymas kiekvienai odai” (vadovė biologijos mokytoja Rita Kareckienė).
  • Chemijos sekcijoje - Vilius Paševeckas, Aurimas Bikuličius „Ar visada valgomuosiuose daiguose slypi sveikata?” (vadovė chemijos mokytoja Giedra Aldakauskienė), Glorija Godvaišaitė „Formaldehido eksperimentinis tyrimas elektroninių cigarečių garuose“ (vadovas chemijos mokytojas Valdas Jaruševičius).
  • Fizikos sekcijoje - Milita Songailaitė, Emilija Radlinskaitė „LED diodų panaudojimo galimybės ir nauda” (vadovė fizikos mokytoja Salomėja Kukauskienė), Martynas Leskauskas, Lukas Matulevičius „Mobilių telefonų įtaka mokinių dėmesio sutelkimui” (vadovės: fizikos mokytoja Salomėja Kukauskienė ir biologijos mokytoja Elena Juotkienė).

Visi mokiniai apdovanoti organizatorių padėkos raštais ir atminimo dovanomis.

Linkime jiems sėkmės tyrinėjant ir pažįstant mus supantį pasaulį.

Gamtos mokslų mokytojai