Kovo 28 dieną  grupė LSMU gimnazijos mokinių bei mokytojos  Jolita Grabliauskaitė ir Vilma Račkauskienė dar kartą pažino Japonijos kultūrą. Pusę metų trukęs nacionalinis projektas „Wabi-Sabi: tobulumas netobulume”  baigėsi nuostabiu uždarymo renginiu su turtinga programa. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro ir Japonijos ambasados Lietuvoje iniciatyva vykdytas projektas buvo itin sėkmingas ir švietėjiškas. Projekto dalyviai iš įvairių šalies švietimo įstaigų įgijo daugybę žinių apie arbatos gėrimo ritualą, Haiku eilėraščio rašymo ypatybes, kimono rengimosi ir devėjimo subtilumus.  Sužinojo ir apie kovos menus: Kendo, Ninjutsu,  ir džiaugėsi jų parodomąja programa. Daugelis mokinių „užsikrėtė” Anime filmukais ir jų ruošimu. Uždarymo renginio dalyviai rinkosi į dirbtuvėles pagal savo pomėgius: smalsu buvo parašyti savo vardą ar kitus žodžius japoniškais rašmenimis (hieroglifais). Renginio koncertinė programa visus maloniai nustebino: su džiaugsmu klausėmės japoniškų būgnų ir šokių grupės iš Japonijos „Daigen Gumi”.

Japonijos ambasadorius  Lietuvoje Toyoei Shigeeda sveikino projekto dalyvius lietuviškai. Projekto dalyviai viliasi tęsti projektą ir mokytis tolimosios, bet labai įdomios šalies kultūros.

LSMU gimnazijos mokiniai ir mokytojos birželio mėnesį  aplankys savo draugus  iš Shanon Gakuen mokyklos, esančios  Japonijos  Fujisawa mieste.  Žinios,  įgytos projekte “Wabi-Sabi:tobulumas netobulume”, labai pravers viešnagės metu.

Vilma Račkauskienė,  anglų kalbos mokytoja

Mokinių įspūdžiai apie projektą:

„Japonijos kultūros projekto uždarymo ceremonija  man buvo nuostabi šventė. Mane stebino kovinio meno Kendo sportininkų pasirodymas. Dar neteko matyti tokios energijos ir tikslumo. Sužinojome, kad šis sportas naudojamas fizinei jėgai stiprinti. Sveikam kūne - sveika siela. Gyvenime galima  sportą panaudoti  savigynai ar kitų žmonių gynybai. Turėjome puikias galimybes pažiūrėti Anime filmukus, parašyti japonų hieroglifais. O pasaulinio garso japonų būgnininkų pasirodymas buvo uždegantis. Tai jau nepamirštami įspūdžiai“.

Saulė Oliandraitė, 7 A klasė

„Projekto uždarymo ceremonijoje labai patiko  Anime filmukai ir japonų kalbos kaligrafijos užsiėmimai“.

Rugilė Škulevičiūtė, 7A klasė

„Įsimintinas būgnininkų iš Japonijos pasirodymas, kurio metu muzikantai atliko tradicinį  Liūto šokį. Šokis skirtas „surinkti“ žiūrovų negandas, nuodėmes ir palinkėti tyro ir laimingo gyvenimo“.

Kamilė Šližinskaitė, 7A klasė

„Tai buvo puiki diena, pilna džiaugsmingų įvykių ir patirties. Man buvo įdomu pabandyti japonų kovino meno Kendo „įrankius“  ir „kovą“  su juodojo  diržo savininku. Galvoju apie ateityje vyksiančius tarptautinius projektus, kurių metu labai daug  ko galima išmoksti ir sužinoti“.

Julius Šakalys, 7A klasė