Balandžio 20 dieną LSMU gimnazijos robotikos komandos dalyvavo Lietuvos mokinių lego robotų varžybose „LEGROB 2017“. Iš viso varžėsi 17 komandų, kurias sudarė vaikai iki 12 metų.

Varžybose mokinių sukonstruoti ir užprogramuoti robotai atliko įvairias užduotis: važinėjo „Labirintu“, sekė „Juoda linija“, kovėsi „Sumo“ ringe. Kūrybinės užduoties nurodymus moksleiviai sužinojo tik atvykę į konkursą ir per 10 minučių užprogramavo savo robotą, kuris apvažiuodamas „mieste“ esančias kliūtis, įstūmė garvežį į garažą.

Sveikiname LSMUG robotikos komandas:

• „ROBOMASTERS“ komanda (Vakaris Stanionis, Kasparas Kušleika) laimėjo I vietą SUMO rungtyje (laimėtos visos kovos);
  • Komanda „ROBOKODAS“ (Ugnius Žagarys, Rokas Kiškionis) laimėjo III vietą LABIRINTO rungtyje.

Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, taurėmis ir vertingomis rėmėjų UAB „DANEKA“ ir UAB „KONICA MINOLTA BALTIA“ dovanomis.

Moksleivių mintys:

Šių metų LegRob konkursas buvo tikrai įdomus. Reikėjo pasiruošti keturioms rungtims: kliūčių ruožui, linijos sekimui, robotų „SUMO“  ir kūrybinei užduočiai. Kiekvienai iš jų reikėjo ilgai ruoštis, išskyrus kūrybinę užduotį. Šiai rungčiai reikėjo pasirengti varžybų metu. Renginys tikrai buvo vertas dėmesio, į jį suvažiavo komandos iš visos Lietuvos. Džiaugiamės turėję galimybę daugiau sužinoti apie robotiką ir pabendrauti su kitomis komandomis.

Ugnius

Dalyvavau LEGROB konkurse su savo draugu pirmą kartą, todėl nesitikėjome pirmosios vietos. Mums pavyko laimėti visas „SUMO“ kovas ir užimti pirmą vietą.  Negalvojome, kad laimėsime, nebuvome iki galo pasiruošę, tačiau mums pavyko! Aišku, yra dar ką tobulinti. Šiame konkurse aš išmokau būti atidesnis ir viską patikrinti kelis kartus.

Kasparas