Gegužės 5 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apdovanoti 10-ojo mažųjų rašytojų konkurso „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ laimėtojai.

Šiemet konkursui atsiųsta beveik 400 pasakų. Jas kūrė vaikai, gyvenantys ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, JAV, Airijoje, Anglijoje. Pasitelkiant tradicinę pasakos formą buvo interpretuojama Lietuvos istorija, mitologija, perteikiama mokyklos ir šeimos gyvenimo kasdienybė, atspindimos įvairios šiandienos socialinės aktualijos ir problemos. Pasakos ypatingos dar ir tuo, kad jose atsiskleidžia kūrėjų emocinis pasaulis, baimės, lūkesčiai, vertybės, gėrio ir blogio samprata.

Mūsų gimnazijos penktokėliai taip pat kūrė pasakas. Į konkursą išsiuntėme geriausius darbus (pagal konkurso nuostatus iš vienos mokyklos galima pateikti ne daugiau 10-ies kūrinių). Tai Agnietės Bakutytės, Grytės Merkevičiūtės, Rusnės Liukaitytės, Ievos Galminaitės, Lauros Varkalytės, Nerijos Ževžikovaitės, Jorės Varnaitės, Rugilės Treinytės, Vasarės Milkovaitės bei Gabijos Šalomskaitės pasakos.

Gražiausi kūriniai tradiciškai pateko į analogų pasaulyje neturinčią rinktinę „LIETUVOS VAIKŲ PASAKOS“. Knygoje iš viso 32 pasakos, iliustruotos dailininkės Ievos Židonytės-Kavaliauskienės. Ir šioje rinktinėje išspausdintos dvi mūsų mokinių pasakos – Vasarės Milkovaitės pasaka „Gobšuolis velnias“ ir Gabijos Šalomskaitės pasaka „Vilkas, kiškis ir višta“. Beje, pastarasis darbas įvertintas ir specialiuoju prizu už nuotaikingiausią kūrinį. Pasakų knygelę rasite gimnazijos bibliotekoje, tad panorėję galėsite perskaityti.

Sveikiname visus dalyvius, džiaugiamės laureačių sėkme ir visus raginame imtis kūrybinių darbų, nes tai ugdo ne tik  meninius gebėjimus, bet ir pilietinį sąmoningumą, pagarbą lietuvių tautos istorijai, kalbai.

Lietuvių kalbos mokytoja Gitana Liaudinskienė