Laimė – teigiama emocija, pasireiškianti įvairiais jausmais – pasitenkinimu, ramybe, džiugesiu, dideliu  džiaugsmu. Tai labai subjektyvus jausmas, kuris kyla tenkinant dvasinius pažinimo, bendravimo, estetinius ir fiziologinius poreikius. Tačiau ar galima išmatuoti laimę, ar galima ją paliesti, išgirsti, pamatyti? Ar galime rasti laimės formulę?

Gegužės 12 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijoje įvyko projekto CLILiG@Litauen mokyklų teminis moksleivių ir mokytojų susitikimas „GLÜCKSFORMEL“. Saulėtą penktadienį laimės receptus kūrė mokiniai ir mokytojos iš trijų Lietuvos mokyklų: VGTU inžinerijos licėjaus, Pagėgių Algimanto Mackaus ir LSMU gimnazijų.

Susitikimo metu buvo pravesti net 5 integruoti vokiečių kalbos ir chemijos, biologijos, matematikos, istorijos, lietuvių kalbos ir technologijų užsiėmimai 7-10 klasių mokiniams. Integruotoje biologijos ir vokiečių kalbos pamokoje laimės jausmą mokiniai bandė patirti per 5 pojūčius – regėjimą, klausą, lytėjimą, kvapo ir skonio pajautimą, o laimės simbolį kepė bei piešė pačių pasigamintu ypatingų dažų mišiniu. Matematikos ir vokiečių kalbos pamokoje laimės formulę mokiniai vaizdavo geometrinėmis figūromis, o chemijos ir vokiečių kalbos mokytojos pasiūlė mokiniams susiplakti laimės koktelį ir papuošti jį įspūdingu šalto ledo efektu. Lietuvių kalbos ir istorijos mokytojos priminė visiems susitikimo dalyviams lietuviškų laimės palinkėjimų tradicijas, vokiečių kalbos mokytoja pasiūlė palyginti lietuviškus ir vokiškus posakius apie laimę. Daugiausia džiaugsmo suteikė sausainių su laimės palinkėjimais kepimas, jų ragavimas ir linksmų linkėjimų skaitymas bei laimės burbulų palydėjimas į saulėtą ir šiltą padangę ir dar šiltesnis bendras šokis.

Svečius išlydėjome vėlai vakare ir galime nuoširdžiai pasakyti: laimės formulę sukurti galima, ją išmatuoti gali kiekvienas savo jausmais ir bendru susitikimų džiaugsmu.
Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojoms už puikią dieną, o Goethes institutui už galimybę susitikti.

Vokiečių-rusų kalbų mokytoja metodininkė Lina Šapkauskienė