2017 05 Ruosiames kelioneiGegužės 23 dieną LSMU gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė, dalyvaujanti  tęstiniame projekte „Mes ir Sugihara“ ir jau birželį iškeliausianti į Japoniją, dalyvavo susitikime – pamokoje. Renginys vyko netradicinėje erdvėje – Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centre. Mokiniai ir mokytojai  bendravo su jo  vadovu dr. Aurelijus Zyku, kuris  savo „romaną su Japonija“ pradėjo dar praėjusiame amžiuje, o pirmą kartą Tekančios saulės šalyje lankėsi prieš 15 metų. Nuo to laiko jo gyvenimas visada buvo glaudžiai susijęs su Japonijos kultūra, kalba ir žmonėmis. Pašnekovas mielai dalinosi mums neįkainojama patirtimi, susijusia su Japonijos kultūra.

Visi jautėmės praturtėję ir „pastiprinę“ savo žinias apie kasdienio japonų gyvenimo papročius, maistą, transportą, daugybę taisyklių, dovanėles ir kitus mums svarbius dalykus.

Kelionės metu aplankysime projekto partnerius – Shanon Gakuen mokyklos mokinius ir apsistosime jų šeimose. Lankysimės žymiuose Kyoto ir Nagoya miestuose bei  juose esančiose lankytinose vietose. Pusdienį praleisime gerbiamo diplomato Ch. Sugiharos gimtinėje ir aplankysime memorialą.
Manome, kad esame pasiruošę aplankyti šią šalį, nekantriai laukiame kelionės ir kraunamės lagaminus...

Vilma Račkauskienė,  projekto koordinatorė