Rugsėjo 11– osios rytą pradėjome pirmojoje 2017–2018 m.m.  asamblėjoje. Visi, kurie dalyvavo Rugsėjo I– osios šventėje, prisimena, jog šiuos metus  paskelbėme  Valstybės šimtmečio metais, todėl ir šventinį mūsų susibūrimą, skirtą pasidžiaugti vasaros pasiekimais bei tarptautiniais projektais, kuriuose dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai, pradėjome giedodami „Tautišką giesmę“...  Po ilgai užtrukusių vasaros atostogų sugrįžusius mokytojus ir mokinius sveikino gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys, kuris nepraleido progos pristatyti ir naujausių LSMU gimnazijos bendruomenės narių – 5 klasių mokinių bei gimnazijos mokytojų, kurie smarkiomis ovacijomis buvo pasitinkami LSMU Veterinarijos akademijos iškilmių salės scenoje. Džiugu, jog audringi plojimai skambėjo ne vien iš skirtingų Kauno mokyklų pas mus atvykusiems mokytojams, bet ir kolegoms, kuriems kelionė į LSMU gimnazijos klases buvo šiek tiek ilgesnė – Matildai ir Kevinui iš Prancūzijos bei Martinui iš Airijos. Šie jauni iš užsienio šalių atvykę mokytojai yra pasiryžę padėti mūsų mokiniams ugdytis prancūzų ir anglų kalbos įgūdžius. Sėkmės jiems!

Po naujų pažinčių, nusprendėme prisiminti ir praėjusius metus, kurie, tikime, daugeliui mūsų buvo be galo įsimintini. Nuoširdų AČIŪ bei simbolinę dovaną gimnazijos IV klasės mokinei Emilijai Radlinskaitei įteikęs gimnazijos direktorius džiaugėsi, jog tarp mūsų yra mokinių, kurie siekia ne vien mokslinių, bet ir kūrybinių aukštumų.  Emilija 2016–2017 m.m. pavasarį dalyvavo jaunųjų menininkų konkurse „Poezijos pavasarėlis“. Vietos šiame konkurse nėra skiriamos, tačiau į jį yra kviečiami tik patys geriausi jaunieji kūrėjai. IV g. klasės mokinė Miglė Miglinaitė taip pat neliko nepastebėta. Abiturientė kartu su gimnazijos absolventu Džiugu Grėbliūnu šią vasarą buvo atrinkti dalyvauti   projekte „Moksleiviai – Vyriausybę“. Miglė savaitę laiko praleido LR Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur ne tik domėjosi jai aktualiomis temomis, bet ir garsino mūsų gimnazijos vardą. Pasidžiaugėme ir kitais vasaros pasiekimais. Vienas iš jų -  Gustės Zakšauskaitės, III g. C klasės mokinės, kuri dalyvavo liepos mėnesį Nidoje vykusiame tarptautiniame konkurse „Baltic voice 2017“ ir laimėjo garbingą II – ąją vietą.  Konkurse dalyvavo solistai iš Vokietijos, D. Britanijos, Bulgarijos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos, Maltos, JAV, Baltarusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano, todėl ši pergalė merginai buvo netikėta. Gustę konkursui ruošė muzikos mokytoja Giedrė Druskienė.

Kalbėdami apie tarptautiškumą, turime paminėti, jog  praėjusiais mokslo metais gimnazija prisijungė prie Europos Parlamento inicijuoto projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ pirmojo  etapo ir sėkmingai įgyvendino visas projekto užduotis. Vasaros pradžioje gimnazija tapo „Mokykla – Europos Parlamento ambasadore“ ir prisijungė prie šio projekto mokyklų tinklo Europos Sąjungoje.  Asamblėjos metu buvo įteikti diplomai jauniesiems ambasadoriams.

Nepameluosime sakydami, jog garsiausios ovacijos ir aplodismentai skambėjo mūsų gimnazijos vaikinų krepšinio komandai ir jų treneriui Juozui Barkauskui, kurie į sceną žengė ne tik aukštai iškeltomis galvomis, bet ir su Lietuvos moksleivių žaidynių krepšinio turnyro I – osios vietos taure!

Nepamiršome ir praėjusių metų pažadų. Buvo apdovanota 6 C klasė (auklėtoja Eglė Glinskienė), kuri praėjusiais mokslo metais praleido mažiausiai pamokų. Klasei bus suteikta proga pamokų metu išvykti į kelionę!

Kalbant apie keliones... Garsus amerikiečių rašytojas  Markas Tvenas kažkada yra rašęs, jog  kelionės yra priešnuodžiai prietarams, aklam prisirišimui ir siauram mąstymui.... Nuostabu yra tai, jog mūsų gimnazijos mokiniai ne vien plečia savo akiratį Lietuvoje, bet išnaudodami jiems pasitaikiusias progas, dalyvauja įvairiuose projektuose ir pažįsta pasaulį ne tik iš vadovėlių ir knygų, bet ir keliaudami po jį. Asamblėjos metu  pamatėme pilną įspūdžių filmuką iš projekto „Iššūkis: Pietų Amerika“, kurį mums parengė mokiniai gegužės pabaigoje – birželio pradžioje praleidę keletą nuostabių savaičių skirtingose Pietų Amerikos vietovėse. „To neįmanoma papasakoti, reikia pamatyti“, – prieš parodydami filmuką sakė mokiniai (http://www.lsmugimnazija.lt/889-issukis-pietu-amerika).

Kitas kelionės tikslas, kurį mums pristatė LSMU gimnazijos mokytojai ir mokiniai, dalyvavę projekte „Mes ir Sugihara“, – Japonija. Kalbėdami apie kelionę, mokiniai pasakojo: „Kelionę planavome pusmetį ir ji pranoko visų keliavusių lūkesčius, nes pamatėme, patyrėme, daug daugiau nei tikėjomės“ (Daugiau skaitykite:  http://www.lsmugimnazija.lt/902-projekto-grupes-mes-ir-sugihara-isvyka-i-diplomato-ciunes-sugiharos-gimtine).

Tretieji su visais asamblėjos dalyviais dalinosi įspūdžiais apie galimybes, kurias suteikia tarptautinė apdovanojimų programa „DoFe“. Programos dalyvės ne tik pasidalino įspūdžiais iš kvalifikacinio sidabro ženkliuko žygio, kurį perėjo Ignalinos regione, bet ir tarptautinio aukso žygio, kurį atliko III g. B klasės mokinė Ugnė Eitavičiūtė Slovėnijoje, patirtimi.  Ugnė pakvietė visus, kuriems įdomi savanoriška veikla, aukštesnių tikslų sau kėlimas bei žygiai, užsukti į 209A kabinetą ir sužinoti daugiau.

Na, ir paskutinieji, bet tikrai ne prasčiausi, kurie prisistatė,– MMB „CoreLight“ komanda. 2017 m. pavasarį  gimnazijos  MMMB „CoreLight“, kuri iš senų kompiuterių ekranų gamina šviestuvus, „Junior Achievement“ organizuoto konkurso metu,    laimėjo kelionę į JAV esantį informacinių technologijų ir inovacijų lopšį – Silicio slėnį. Apie  rugpjūčio pabaigoje vykusią kelionę  pasakojo Gabija, Laura, Rokas, Aistis, Rokas, Artūras (daugiau skaitykite: http://www.lsmugimnazija.lt/909-straipsnis-apie-kelione-i-jav).

Praėjusiais metais prasidėjusi asamblėja pamažu tampa gimnazijos tradicija. Tikimės, kad ne tik pirmasis, bet ir visi kiti mūsų susitikimai pirmąjį mėnesio pirmadienį bus pilni laimėjimų, įspūdžių, džiaugsmo ir pasididžiavimo vieni kitais. Tai tik pradžia!  IKI PASIMATYMO !