Rugsėjo 11-20 dienomis vyko kasmetinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė”. Tai jau 14-tasis renginys, organizuojamas didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Druskininkuose, Alytuje ir regionuose. Festivalio „Erdvėlaivis Žemė” tikslas – ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti jaunimą, ypač moksleivius, siekti karjeros moksle. 14-tojo mokslo festivalio renginiuose  dalyvavo ir mūsų gimnazijos I-IV g. kl. moksleiviai. I g. kl. moksleiviai, lydimi mokytojų Eglės Milčės ir Aurimo Adomaičio, apsilankė Kauno kolegijos informatikos katedros fizikos laboratorijoje. Atlikdami bandymus jie susipažino su įdomiais fizikos reiškiniais, mikro-objektų matavimo, kietųjų kūnų šiluminio plėtimosi koeficiento nustatymo ir Niutono dėsnių tyrimais. Moksleiviai matavo mažų dydžių objektus mikroskopu, pamatė, kaip šildomi kūnai plečiasi, ir patikrino fizikos dėsnius, naudodami oro pagalvę. II g. kl. moksleiviai, lydimi mokytojų Salomėjos Kukauskienės ir Giedros Aldakauskienės, apsilankė Kauno technologijos universiteto renginyje „Jonizuojančios spinduliuotės detektoriaus gamyba“ (lektoriai: prof. dr. Diana Adlienė, Benas Gabrielis Urbonavičius) ir LSMUL Kauno klinikų filialo Onkologijos ligoninėje, Spindulinio gydymo sektoriuje (lektoriai: dr. Jurgita Laurikaitienė, dr. Marius Laurikaitis).  Moksleiviai ne tik susipažino  su išorinės radioterapijos (spindulinis gydymas) naudojimu, jos teikiama nauda ir galima žala, bet ir sužinojo, kaip patiems pasigaminti prietaisą jonizuojančiai spinduliuotei registruoti – detektorių.  III–IV g. kl. (besimokančių fizikos A ir B kursu) moksleiviai, lydimi mokytojų Salomėjos Kukauskienės ir Aurimo Adomaičio,  apsilankė Kauno kolegijos renginyje Atvira laboratorija „Skysčių klampos tyrimas“ (lektoriai dr. Piotras Bachanovas, Skirmantė Mockevičienė). Taikydami Stokso metodą moksleiviai atliko įvairių skysčių klampos tyrimą, susipažino su fizikos mokslo panaudojimo praktikoje galimybėmis. III g. kl. mokiniai, lydimi mokytojų Elenos Juotkienės ir Ritos Kareckienės, dalyvavo paskaitoje „Slaptasis gyvųjų audinių ir ląstelių gyvenimas“ (lektoriai: LSMU Neuromokslų instituto mokslininkai - prof. dr. Algimantas Kriščiukaitis, dr. Silvija Jankevičiūtė).
Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ – puiki proga akies krašteliu žvilgtelėti į tai, kaip gimsta išradimai, pačiam prie jų prisiliesti, išbandyti, pabendrauti su kūrėjais ir į įprastus dalykus, reiškinius pažvelgti naujai. Tikimės, kad festivalio įspūdžiai ne tik praplėtė moksleivių akiratį, bet ir paskatino juos rinktis įdomų ir nepaprastų iššūkių kupiną mokslininko kelią.

Fizikos mokytoja Salomėja Kukauskienė