Rugsėjo 23 d. LSMU gimnazijos mokiniai Gintaras Kreišmonas (6b kl.), Jogailė Gražulytė, Radvilas Rumšas, Gaudrimas Burčius (7b kl.), Pijus Šapnagis (7a kl.), Martynas Budrevičius ir Julius Leonavičius (8c kl.) drauge su matematikos mokytoja Aurelija Vaičaitiene vyko į Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetą, kur dalyvavo XIX-oje Lietuvos 5-6 bei 7-8 klasių mokinių matematikos olimpiadoje. 2,5 val. mokiniai suko galvas, kaip išspręsti nestandartiškai pateiktus uždavinius, apipintus istorijomis apie Braziliją. Anot Doc. Romualdo Kašubos, šiuo metu matematiniame švietime vis garsiau kalbama, kad vis didesnę reikšmę įgyja gebėjimas „kuo giliau“ perskaityti arba, kitaip sakant, „įsiskaityti“ į pateikiamo uždavinio sąlygą.  Tada tokio stiliaus uždavinių pateikėjas jaučiasi teisesnis, įsivaizduoja atliekantis naudingą ir reikalingą darbą.

Šioje olimpiadoje Pagyrimo raštus pelnė Gaudrimas Burčius, Martynas Budrevičius ir Julius Leonavičius.

Sveikiname! Visiems dalyviams linkime kantrybės, atkaklumo, darbštumo ruošiantis ir sėkmės dalyvaujant konkursuose bei olimpiadose.

Matematikos mokytoja Aurelija Vaičaitienė