Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, todėl LSMU gimnazija visus pasitiko spalvingesnė nei įprastai. Mokyklą puošė įvairių Europos tautų vėliavėlės, spalvingi jauniausiųjų gimnazistų užrašyti tekstai įvairiomis kalbomis. Į šventinius renginius įsitraukė visa mokykla. Sulaukėme daugelio įdomių svečių, vyko netradicinės užsienio kalbų pamokos, abiturientai atstovavo mokyklai respublikiniame konkurse „Europos kalbos – geografijos labirintuose“. Penktokų pamokose apsilankė LSMU profesorius Alvydas Laiškonis. Jis papasakojo apie kalbų mokymosi naudą ir prasmę, pradėdamas nuo gimtosios kalbos, pirmosios lietuviškos knygos ir knygnešių žygdarbių bei pereidamas prie prancūzų kalbos, Paryžiaus grožio ir lankytinų vietų bei prancūziškos virtuvės ir mados subtilybių. Profesorius penktokams pristatė seniausią knygelę iš savo asmeninės bibliotekos prancūzų kalba, išleistą 1755 m. Vaikams tai padarė didelį įspūdį, jie noriai ir aktyviai dalyvavo atviroje diskusijoje, atsakinėjo į profesoriaus užduodamus klausimus ir patys klausinėjo. Tradiciškai, kaip ir kasmet, Europos kalbų dienos pamokas gimnazijoje vedė gražus būrys LSMU ir Kauno kolegijos studentų iš įvairių šalių – Vokietijos, Švedijos, Ispanijos, Prancūzijos, Bulgarijos ir Turkijos. Studentams šiemet talkino ir mūsų gimnazijos mokytojai, atvykę iš Prancūzijos ir Airijos. Mokiniai sužinojo daug įdomių dalykų apie kalbas ir kultūras. Tugba Nur Dag, Volkan Karacelik, Berkay Gok ir Bihter Celiksoz mokė turkų abėcėlės ir turkiškai skaičiuoti net iki šimto, papasakojo apie Turkijos istoriją ir geografiją. Mokiniai net atrado turkų kalbos panašumų su lietuvių kalba, o štai mokytojo Martin O’Neil gimtoji airių kalba pasirodė labai sunki ir neįprasta. Prancūzai, mūsų gimnazijos mokytojai, Kevin Bernardin ir Mathilde Gaudin bei viešnia Nina Franzini pamokė įdomių prancūziškų posakių, pasakojo apie savo gimtosios šalies tradicijas, taip pat ieškojo prancūzų kalbos sąsajų su lietuvių kalba. Vokietė Margarete Sofie Wiese atsakė į rimtus mokinių klausimus apie politinę situaciją Vokietijoje ir ką tik įvykusius rinkimus, o taip pat labai linksmai mokėsi ištarti patį ilgiausią lietuvišką žodį. Daug įdomaus mokiniams papasakojo ispanas Victor Calvet Vega, bulgarė Elina Krasteva ir Shahrukh Zaman iš Švedijos. Žinoma, skambėjo ir muzika – vokiškos, prancūziškos, ispaniškos dainos, repas. O štai Durckheim Blessing, taip pat atvykęs iš Švedijos, daugiausiai kalbėjo apie vertybes – kaip svarbu gyvenime mokytis, siekti tikslo, vertinti tai, ką turime. Jis, pasirodo, kalba net 8 kalbomis. Buvo malonu iš svečių išgirsti daug gražių atsiliepimų apie mūsų šalį ir žmones – jų nuomone, esame draugiški, tvarkingi, pareigingi. Nuoširdžiai dėkojame visiems svečiams už apsilankymą ir įdomias pamokas, o gimnazijos alumnei Karolinai Šapkauskaitei bei LSMU Tarptautinių programų koordinatorei Gretai Rozenbergaitei už pagalbą organizuojant Europos kalbų dieną mūsų gimnazijoje.