2017 metų rugsėjo 19 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos I - III klasių mokiniai dalyvavo didžiausiame Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje „Switch 2017“, kuris vyko Žalgirio arenoje. Čia susirinko moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Jaunimui skirtas paskaitas sveikinimo žodžiu pradėjo Antanas Guoga. Pranešimai įvairiomis temomis vyko visą dieną. Vienos įdomiausių paskaitų mūsų gimnazistams buvo: „Ką po 20 metų sugebės robotai bei dirbtinis intelektas ir ką tuo metu veiks žmonės?“ Sužinojome apie ateities naująsias technologijas, kur jos bus naudojamos. Pranešėjas Nerijus Mačiulis sudomino pasakodamas, jog greitu metu planuojama atsisakyti pasų kontrolės. Ją pakeis išmanieji kompiuteriai, kurie nuskaitys žmonių veidus ir iškart turės visą reikiamą informaciją. Taip pat parodė „išmaniąsias parduotuves“, kuriose robotai pakeis darbuotojus. Vienas įspūdingiausių reginių – dainuojanti mergina, tačiau jos balsas bei dainos žodžiai buvo sukurti roboto. Taip pat buvo rodamas vaizdo įrašas, kuriame robotai palaiko akių kontaktą, juokauja, kontroliuoja veido mimikas. Kitos paskaitos taip pat paliko ne mažiau gerą įspūdį. Matematines, verslumo bei informacinių technologijų žinias galėjome pritaikyti ir pagilinti paskaitoje „Kaip išmokti programuoti?“ Sužinojome įvairius metodus, tam tikras technikas, kurios padeda lengviau perprasti programavimą. Po pietų klausėmės Rimvydo Širvinsko (Makaliaus) paskaitos „Ar lengva keliauti po pasaulį vien su išmaniuoju?“ Dalindamasis savo patirtimi jis sudomino moksleivius, „pažadino“ norą keliauti.

„Switch 2017“ renginyje mūsų gimnazistai ne tik klausėsi diskusijų apie kibernetinį saugumą, privatumą elektroninėje erdvėje, elektroninę prekybą, bet ir arenos erdvėse vykusioje mokslo parodoje turėjo galimybę išbandyti naujausių technologijų įrenginius. Buvo galima naudotis „Virtual reality” akiniais, kur patekdavai į trimatį tave supantį vaizdą, kur galėjai žaisti „Fruit ninja“, „Ping pong“ bei būti vartininku futbolo aikštelėje. Gimnazistai galėjo pamatyti, kas slepiasi po elektromobilio kapotu bei vairuoti virtualios tikrovės ralio mašiną su mechanine pavarų dėže. Turėjo galimybę patekti prie mini kompiuterio, kurio dydis kaip vizitinės kortelės. Išbandė 3D spausdintuvą, tačiau tai nebuvo naujiena, nes tokį spausdintuvą turime gimnazijoje. Labiausiai visus nustebino moteris, piešianti su specialiu pieštuku ant popieriaus lapo, o jos piešiamas vaizdas iš karto perkeliamas į kompiuterio ekraną su galimybe pamatyti, kaip gaminamas azoto dujų gėrimas.

Gimnazistams diena neprailgo, įgavome naujų žinių, idėjų, kurios skatino diskutuoti, pažinti bei siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Glorija Godvaišaitė (III g.B),  Alanas Chraminas (IIIg. B)