Rugsėjo 22

d. mūsų gimnazijos 8a ir 8b klasių mokiniai dalyvavo renginyje, skirtame žydų tautos genocido dienai paminėti Kauno IX forto muziejuje. Minėjimas prasidėjo dalyvių eisena link masinių žudynių lauko, kur kiekvienas pamėgino pajausti, ką išgyveno žmonės, kuriems šis kelias buvo paskutinis jų gyvenime, o vaizdai, kuriuos matė, taip pat paskutiniai. Prie paminklo masinių žudynių lauke 8b klasės skaitovai atliko jautrią literatūrinę kompoziciją „Laiko smiltys“,  IVg klasės mokinė  Milita Songailaitė smuiku griežė žydų kompozitorių muziką, o 8a klasės mokiniai iš akmenėlių ir žvakių sudėliojo „Atminties kelią“. Svečių ir žydų tautybės atstovų liudijimai skatino tikėti, kad baisūs, bet kokį žmogiškumą pamynę įvykiai nepasikartos, o atmintis apie juos ir jų nekaltas aukas bus perduota ateities kartoms.