Rugsėjo 20 dieną LSMU gimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Kupolėlė“ (vadovas Kazimieras Kondratavičius) bei muzikos ansamblis „Ave musica“ (vadovė Giedrė Druskienė) pradėjo savo kelionę į Italijoje vykstantį festivalį  „Le spiagge d‘Italia“,  kuriame pristatėme ne tik savo kolektyvus, bet ir Lietuvą. Vykome autobusu, todėl kelionė buvo labai ilga, tačiau puiki kompanija bei noras kuo geriau pristatyti savo šalį nuteikė optimistiškai įveikti kelią. Antrąją kelionės dieną, vėlai vakare, atvykę į Italijos kurortinį miestą Ričonę (Riccione), kuriame ir praleidome didžiąją kelionės dalį, supratome, jog išvažiuoti iš šios vietos greitu metu nenorėsime...

Gyvenimas prie pat jūros, skanus maistas bei geranoriški ir linksmi žmonės tik skatino mus dar labiau džiaugtis šia kelione. Laisvu nuo repeticijų ir pasirodymų metu, kurio nebuvo labai daug, aplankėme įvairius Italijos kampelius, o tai tik leido visiems dar labiau pamilti šią šiltą bei gražią šalį. Italijos apsuptyje esanti mažytė valstybė San Marinas ir vienas iš geriausiai išsilaikiusių Italijos viduramžių miestų Gradara prablaškė mūsų kasdienybę, tačiau nei vienas nepamiršome, ko atvykome į šią šalį. Vakarinės repeticijos bei jaudulys dėl pasirodymų nepaliko mūsų. Pagaliau sulaukėme ir dienų, kai galėjome pristatyti Lietuvą, LSMU gimnaziją ir mūsų kolektyvus.

Susipažinome su kitomis kultūromis, naujais žmonėmis ir, svarbiausia, šis festivalis leido visam kolektyvui pajusti pasididžiavimą, jog esame lietuviai, o tai labai padėjo mums pasirodymų metu. Puiki atmosfera bei kitataučių susidomėjimas lietuvių tautiniais šokiais bei dainomis buvo dar vienas malonus dalykas šios kelionės metu.

Po antros dienos pasirodymų (taip, mes pasirodėme dvi dienas) atsisveikinome su ramiuoju Ričone miesteliu ir išvykome į Veneciją. Pasivaikščioję ir apžiūrėję miesto centrą keliavome namų link. Galime drąsiai teigti, kad nepaisant ilgos kelionės ir kitų nesklandumų, su kuriais susidūrėme, neleidome jokioms blogoms emocijoms mūsų pasiekti ir net paskutinę kelionės dieną, kurią praleidome autobuse, išsitraukėme gitarą ir visą laiką dainavome savo mėgstamiausias dainas... Kupini gerų emocijų ir įspūdžių rugsėjo 26 d. vakare grįžome į savo mylimą Lietuvą.

Ciao, Italija, mes Tavęs pasiilgsime!

Rimgailė Jonaitytė III g. B

   

Premiers Rideaux  

   
   

Nuorodos  

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
© LSMU gimnazija, 2013