„Tyrėjų naktis“ – jau tradicija tapęs renginys, visoje Europoje rengiamas nuo 2005 metų. Jo tikslas – kuo įdomesniais, novatoriškesniais būdais  visus  norinčius ir besidominčius supažindinti su mokslo pasauliu ar tiesiog leisti žvilgtelėti per petį laboratorijos darbuotojui. Renginio metu laukiamas kiekvienas, kuris mano, jog mokslas neapsiriboja tik teorija, jam būtini įdomūs ir kvapą gniaužiantys eksperimentai.

Rugsėjo 29 dieną KTU Studentų miestelyje šurmuliavo mokslo, žingeidumo ir bendravimo mugė, kurioje, žinoma, kaip ir kasmet apsilankė gamtos mokslais besidomintys LSMU gimnazijos 8, I-III g. klasių moksleiviai. Jaunesnieji moksleiviai aplankė kūrybines dirbtuves: „Elektroninis menas“, „Būk matomas“, „Garso kolonėlė“, „Ir lituoklis gali kurti meną“. Dirbtuvėse, panaudoję savo fantaziją ir elektronikos komponentus, jie galėjo pasigaminti skulptūrėlę, pakabuką ar kitą suvenyrą, sukurti  LED apyrankę, savo radijo stotį, o turintys menininko gyslelę, dirbdami su lituokliu, sukurti meno šedevrą ant medžio plokštelės.  Jie dalyvavo ir paskaitoje „Negęstanti gamta: bangos, vardu solitonai“  bei stebėjo įdomiosios  fizikos demonstracijas.

Vyresnieji gimnazijos moksleiviai susipažino su elektronikos inžinerijos kūrybinėmis dirbtuvėmis „Fab Lab Kaunas“ – tai mini šiuolaikinė elektronikos gamykla, suteikianti galimybę praktiškai susipažinti su visais elektronikos gamybos technologijų procesais. Čia jie pamatė, kaip realiai gaminamos itin mažų ir sudėtingų prietaisų elektroninės dalys, pasiklausė pasakojimų apie jau pagamintus prietaisus, išbandė dronų valdymo stimuliatorių. Moksleiviai apsilankė ir radijo klube, susipažino su mėgėjišku radijo ryšiu trumposiomis ir ultratrumposiomis bangomis, galėjo patys išmėginti užmegzti pirmuosius savo radijo ryšius. Dalyvavo ir praktiniame užsiėmime „Aš - ne daržovė! Augalinės ir gyvūninės kilmės ląstelių skirtumai“. Šio praktinio užsiėmimo metu, kaip tikri mokslininkai per profesionalius mikroskopus tyrė, kuo skiriasi augalinės ir gyvūninės kilmės ląstelės.

Moksleiviai apsilankė ir parodoje, kurioje, užsidėję virtualios realybės akinius ir kitą įrangą, galėjo pasivaikščioti „3D name“, išbandyti virtualaus irklavimo sistemą, paskraidyti virš Kauno virtualiu parasparniu, piešti ant vandens, stebėti SMD demonstruojamus įdomiuosius bandymus.

Rugsėjį užbaigėme išties įspūdingai. Tikimės, jog ši mokslo fiesta leido smagiai susipažinti su mokslo žinių praktiniu pritaikymu, kuris leidžia jaunam žmogui ne tik geriau suvokti gamtamokslinių dalykų naudą, bet ir pakelti paslapties šydą nuo mokslininko profesijos, o galbūt netgi susižavėti ja!

Gamtos mokslų mokytojai