Spalio 11 d. gimnazijoje lankėsi akademikas, prof. habil. dr., vienos lyderiaujančių  biotechnologijų įmonės Lietuvoje „Biotechpharma“ įkūrėjas ir vadovas Vladas Algirdas Bumelis. Garbus svečias atvyko neatsitiktinai. Gimnazijoje didelis dėmesys skiriamas biomedicinos ir biosocialiniams mokslams. Tad pakalbėti ir susitikti su mokslo ir verslo lyderiu, savo moksline ir darbine veikla aktyviai palaikančiu mintį, kad XXI a. yra Bioekonomikos amžius, norėjo ir mokytojai, ir gimnazistai. Prof. V. A. Bumeliui ir jį lydinčiam LSMU rektoriui, akademikui, prof. habil. dr. R. Žaliūnui gimnazijos direktorius A. Bučnys pristatė gimnaziją ir jos mokinių bei mokytojų pasiekimus: biologijos mokytoja E. Juotkienė supažindino su biotechnologijų mokymu ne tik formaliajame, bet ir neformaliajame ugdyme, ekonomikos mokytoja K. Celiešiūtė pasidalino mintimis apie verslumo ugdymą. Po to garbūs svečiai apsilankė biotechnologijų laboratorijoje, kurioje prof. V. A. Bumelis ne tik domėjosi mokinių vykdomu darbu, bet ir davė praktinių patarimų, ką dar reikėtų įsigyti, kad mokiniai gautų įgūdžių dirbdami laboratorijose.

Prof. V. A. Bumelio dėmesį patraukė mūsų gimnazistų moksliniai darbai ir jaunųjų verslininkų Mokinių mokomosiose bendrovėse (MMB) sukurti produktai. Labai malonu, kad gerbiamas svečias ne tik parodė dėmesį kiekvienam jaunajam mokslininkui (ES jaunųjų mokslininkų  konkursų prizininkams M. Songailaitei, E. Radlinskaitei, M. Poderytei, O. Lieščinskaitei, A. Skaudickui ir A. Airapetian), bet pasidomėjo jų darbais ir žavėjosi įdomiomis idėjomis. Džiaugiamės, kad prie mūsų mokinių mokslinių pasiekimų daug prisidėjo mūsų mokytojai: E. Juotkienė, S. Šabanovas, G. Aldakauskienė, V. Jaruševičius, LSMU mokslininkai: prof. habil dr. A. Kriščiukaitis, prof. V. Veikutis. Svečias maloniai bendravo su MMB „Corelight“ (A. Juška, A. Legenzovas, R. Janavičius, G. Lapinskaitė, L. Simanynaitė), „Diušes“ (R. Vaicekauskaitė, N. Poška, S. Vilimaitė, U. Tumonytė, S. Švelnys), „Ramunėlė“ (E. Grašytė) nariais ir jų vadove mokyt. K. Celiešiūte. Jaunųjų verslininkų sukurti produktai  (lempa ir plaukų duše gaudyklė) kūrybiškumu sužavėjo profesorių ir gerb. V. A. Bumelis paprašė, kad mokiniai jam tuos darbus parduotų. Visiems mokiniams jis davė ir praktinį patarimą - būtinai patentuoti savo atradimus ir idėjas.

Gimnazijos iškilmių salė buvo pilnutėlė. Prof. V. A. Bumelio  paskaita „Iššūkiai jaunajai kartai Bioekonomikos amžiuje“ nepaliko abejingų. Buvo kalbama, kas yra bioekonomika, kokios Lietuvos bioekonomikos perspektyvos, kaip vystosi biotechnologijos Lietuvoje, kokie iššūkiai jaunajai kartai Bioekonomikos amžiuje, ko reikia, kad būtum lyderiu... Atrodė, kad klausytum ir klausytum patarimų, įžvalgų, pasiūlymų, karjeros perspektyvų, tad kilo klausimų, norintiems išgirsti, ką galvoja ir teigia mokslo ir verslo lyderiai. Ir dar vienas dalykas pamalonino mus, kauniečius, – akademikas įžvelgia puikiausias biotechnologijų įmonių vystymosi galimybes Kaune, kur sutelktas biomokslų ir verslo įmonių potencialas.

Baigiantis paskaitai direktorius A. Bučnys garbiam svečiui įteikė originalią dovanėlę – keramikinę (keramikė V. Laužadienė) šuns statulėlę. Prieš ruošdamiesi susitikimui, sužinojome, kad prof. V. A. Bumelis kolekcionuoja šunų statulėles. Profesorius pažadėjo, kad kitą kartą į susitikimą su gimnazistais atsiveš savo labradorą.

„Jūs šaunuoliai“ - įrašas gimnazijos svečių knygoje dar kartą patvirtino, kad einame tinkama linkme. Džiaugiamės, kad gavome kvietimą apsilankyti „Biotechpharmoje“, vienoje iš moderniausių biotechnologijų įmonių Lietuvoje.

Apie mus rašo: