Kaip smagu su draugais pasivaikštinėti po savo miestą. O ypač per pamokas! Būtent taip mes, LSMU gimnazijos šeštokai, ir padarėme lapkričio 6 dieną. Tądien mokykloje – projektų diena. Na, lai projektuoja vyresnieji, o mes leidomės pažinti savo miestą. Istorijos mokytoja Sandra Gaučiūtė suorganizavo mums ekskursijas „Viduramžių Kaunas“, „Tarpukario Kaunas“ bei „Kaunas – laikinoji sostinė“, pakvietė gidus, būrį mokytojų ir... 80 šeštokų pasileido po Kauną – nuo Kauno pilies iki Kauno Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios, kauniečių vadinamos soboru.
Draugų būrys, malonios gidės, puikus oras – fantastiškas derinys!

Pirmiausia visi nėrėme į  viduramžius, renesansą. Sužinojome Kauno pilies paslapčių, žinutės iš praeities sakė, jog ši pilis buvo daug kartų užpulta, sugriauta, atstatyta, vėl užpulta, sugriauta, perstatyta ir t.t. Išgirdome įkvepiančių istorijų – kryžiuočiai su tūkstančiais karių tris savaites puolė apie 600 narsių ir bet kokia kaina siekiančių apginti savo pilį ir miestą karių. Visi žinojo, kad jie neatsilaikys, bet kokia narsa ir meilė Kaunui! Ypač kunigaikščio Vaidoto. O ar atkreipėte kada dėmesį į Vėtrungę, 2013 metais iškilusią Kauno pilies pietrytiniame bokšte. Kiek joje paslapčių? Mes jau žinome, pasidomėkite ir jūs.

Kita stotelė – Kauno senamiestis. Pastatai, stiliai, dekoracijos, bažnyčios, vienuolynai, skulptūros – informacijos gavom su kaupu. Tikiuosi, istorijos mokytoja nesugalvos kokio kontrolinuko... Nors Kauno senamiestyje, tikėtina, nepasiklysčiau, bet faktų, žinių gausoje tinkamo kelio galiu ir nerasti.

Puodelis arbatos ir tęsiame kelionę.

Jau naujamiestis. Pasklidome po Laisvės alėją. Aštuoniasdešimt gerai nusiteikusių šeštokų tikrai išbudino Kauno miesto pėsčiųjų gatvę (Laisvės alėja yra viena ilgiausių pėsčiųjų gatvių Europoje, jos ilgis beveik 1,7 km).

Paskutinis sustojimas – Kauno soboras. Leidomės į požemį. Daugeliui tai buvo drąsos išbandymas.

Taip mūsų kelionė laiko mašina po gimtąjį miestą ir baigėsi. Nors mes dar maži, bet jau tikrai suprantam – privalu pažinti savo miestą, išmintinga mokėti skaityti istoriją. O keliauti (ir dar per pamokas) nuostabu!

6b klasės mokinė Viltė Kazlauskaitė